Maribor je v Ljudskem vrtu doživel težek poraz z Domžalami. Maribor za Olimpijo tako zaostaja že štiri točke, jutri pa lahko Ljubljančani s tekmo več pridejo celo do sedmih točk prednosti.

V derbiju 23. kroga so bile uspešnejše Domžale, ki so z zadetkoma Široka in Bizjaka zmagale z 2:1. Prvič po odhodu iz Ljudskega vrta je v nekdanjem domovanju zaigral Agim Ibraimi, ki je ob odhodu iz igre v 87. minuti požel aplavz mariborskega občinstva.

Maribor 1:2 Domžale
Vršič 89'; Širok 10', Bizjak 48'.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (85' Vršič), Pihler (55' Bajde), Hotić, Bohar (64' Mešanović), Zahović, Tavares.

NK DOMŽALE: Mulalić, Širok, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Husmani, Vetrih (70' Alvir), Ibričić, Kirm (61' Hodžić), Ibraimi (87' Nicholson), Bizjak.

Gostje so v deseti minuti prišli do vodstva v Ljudskem vrtu. Po podaji Kirma v kazenski prostor je silovito udaril in zabil Matija Širok. Maribor si je po prejetem zadetki priigral nekaj priložnosti. Naravnost neverjetno priložnost je v 25. minuti zapravil Luka Zahovič, ki je iz neposredne bližine kljub praznemu golu zadel vratnico.

Že takoj na začetku drugega polčasa pa nov šok za Mariborčane. Namesto izenačenja povišanje vodstva gostov. Bizjak je po podaji Ibraimija zabil iz neposredne bližine, čeprav so bili nekateri Mariborčani prepričani, da je bil v prepovedanem položaju. V lovu na izenačenje je Maribor vse stavil v napad, a vratarja Mulalića ni uspel premagati.

Za največ razburjenja v Ljudskem vrtu je poskrbela situacija v 78. minuti, ko je bil Mešanović sam pred vratarjem, ustavil ga je Dobrovoljc, sodnikova piščalka pa je ostala nema. V 89. minuti je rezervist Vršič z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora uspel znižati na 1:2, lov za izenačenjem pa Mariborčanom ni uspel.