Nogometaši Maribora na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v norveškem Trondheimu kljub vodstvu po prvem polčasu niso uspeli izpeljati preobrata. Rosenborg slavil tudi v drugo.

Nogometaši Maribora so igrali najpomembnejšo tekmo v tej sezoni. Potem ko so v Ljudskem vrtu doživeli hladen tuš in izgubili s 3:1, so želeli nadoknaditi zaostanek in izločiti Rosenborg ter se uvrstiti v zadnji krog kvalifikacij za ligo prvakov. To jim kljub vodstvu po prvem polčasu ni uspelo. Norvežani so vijoličate premagali tudi na domači tekmi.

Pred tekmo sta za optimistične in odločne napovedi poskrbela kapetan Marcos Tavares in Rok Kronaveter. »Sposobni smo doseči tri zadetke, mogoče tudi več. Nismo prišli sem na izlet, prišli smo se pokazat, da znamo boljše. Vsi skupaj verjamemo, da je vse mogoče in naredili bomo vse, da obrnemo rezultat!« je povedal 32-letni Mariborčan.

Neposredni prenos tekme

Neposredni prenos tekme tudi tokrat preko Facebooka zagotavlja NK Maribor.

Namesto Kotnika Požeg Vancaš

Darko Milanič z začetno enajsterico ni presenetil. Potem ko je na sredini tekmi staknil lažjo poškodbo, Andrej Kotnik povratno srečanje začenja na klopi. V prvi enajsterici ga je zamenjal Rudi Požeg Vancaš.

Rosenborg: Hansen, Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling, Lundemo, Jensen, Konradsen, Adegbenro, Soderlund, Akintola.

Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Požeg Vancaš, Kronaveter, Tavares.

Rosenborg – Maribor 1:2*

Požeg Vancaš 45+1'; Soderlund 53', Konradsen 61'.

3' Prva priložnost za domače. Jensen je atraktivno poskusil s škarjicami, a ni resneje ogrozil gola Pirića.

3' Tudi Mariborčani so udarili v tretji minuti. Rudi Požeg Vancaš je odlično ustrelil in za las zgrešil vrata, zadel je zunanji del mreže.

5' Znova so zapretili domači. Po strelu in odbiti žogi je žoga zletela mimo gola.

12' Izjemna priložnost za Maribor! Kapetan Tavares je fenomenalno našel vtekajočega RUdija Požega Vancaša, ki je skušal žogo spraviti skozi noge vratarja Hansena, a se je ta žoge toliko dotaknil, da ni prišla do vrat.

12' Takoj za tem poskus z razdalje še Kronavetra. Vijoličasti stopnjujejo pritisk.

18' Velika priložnost za Rosenborg. Po predložku je v skoku proti Pirićevim vratom sprožil kar Peričić, vratar vijoličastih je s parado preprečil zadetek, ki bi bržkone pokopal upe Maribora.

27' Priložnost Tavaresa, ki pa je bil premalo natančen.

29' Nova priložnost za Maribor. Milec je poslal predložek v kazenski prostor, kjer si je Tavares zaustavil žogo in ustrelil, a so domači njegov strel blokirali.

30' Vijoličasti nadaljujejo s pritiskom.

36' Konradsen je pobegnil mariborski obrambi, a je v zadnjem hipu pribežal Saša Ivković in z drsečim štartom žogo z blokom poslal v kot.

44' Rudi Požeg Vancaš je ušel obrambi Rosenborga in stekel proti vratarju, a sta ga domača branilca ujela, napadalni vezist vijoličastih pa se je zapletel.

45+1' GOOOL! Maribor vodi v Trondheimu! Mitja Viler je odlično zavrnil žogo, Rudi Požeg Vancaš pa je udaril s prve in razparal mrežo norveškega vratarja! Vijoličasti vodijo, za napredovanje potrebujejo še dva gola! Rosenborg - Maribor 0:1.

POLČAS. Vijoličasti so pritiskali in nizali priložnosti ves prvi polčas, a vse do podaljška niso uspeli zabiti. Tik pred odmorom je Maribor v vodstvo z imenitnim zadetkom popeljal Rudi Požeg Vancaš! Maribor za napredovanje potrebuje še dva gola.

53' Gol za Rosenburg. Po lepo podaji je iz prve ustrelil Soderlund in premagal Pirića za izenačenje. Maribor potrebuje dva zadetka, da iztrži podaljšek.

61' Še drugi gol za Rosenburg! Vijoličasti se po izenačujočem zadetku niso pobrali. V 61. minuti je po podaji s kota z glavo zabil Konradsen in bržkone pokopal še zadnje upe Maribora. Rosenborg - Maribor 2:1.

69' Dvojna menjava Maribora. Namesto Tavaresa in Kronavetra v igro vstopata Zahović in Kotnik.

81' Še tretji zadetek v mreži Maribora in še drugi Konradsena. Z močnim strelom je zadel tik ob vratnici in zabil še zadnji žebelj v vijoličasti krsto.

81' Še tretja menjava pri vijoličastih. Namesto Hotića je vstopil Kramarič.

91' Blaž Vrhovec je streljal z razdalje, a je vratar Hansen njegov poskus ubranil.

KONEC TEKME. Konec sanj o ligi prvakov. Maribor bo za nastop v skupinskem delu UEFA Evropske lige igral z bolgarskim Ludogoretsom.