Vijoličasti v Celju preizkusili nov ligaški izziv, ki se je končal s porazom. Celje - Maribor 2 : 1

Na celjskem stadionu Z'dežele se je odvil dvoboj 6. kroga Prve Lige Telekom Slovenije, ki mu je sodil Andrej Žnidaršič (Kranj).

Manjkali so poškodovani Pihler, Rajčević, Ogrinec, Kolmanič in Uskoković, prvič v tem poletju v začetni enajsterici Zahović, na klopi v primerjavi z enajsterico iz Trondheima Kronaveter, Hotić in Tavares.

CELJE: Rozman, D. Štraus, Stojinović, Zaletel, Vidmajer, Benedičič, Novak, Kerin, R. Štraus, Lotrič, Vizinger. Klop: Močić, Travner, Čalušić, Božić, Flis, Džumhur, Štravs. Trener: Dušan Kosič.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Cretu, Vrhovec, Požeg Vancaš, Kotnik, Kramarič, Zahović. Klop: Handanović, Koblar, Klinar, Hotić, Kronaveter, Mešanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Vizinger (30), 1:1 Požeg Vancaš (67), 2:1 Peričić (84, avtogol)

Rumeni karton: Kramarič (25), Benedičič (68), Vrhovec (73), Peričić (83)

Potek tekme

11' Po predložku v kazenski prostor Cretu do udarca z glavo, a ne dovolj natančno.

16' Po Vrhovčevi podaji najvišje skočil Peričić, a zaključek ni bil pretirano uspešen.

25' Rumeni karton Kramariču, in sicer zaradi prekrška nad Benedičičem.

30' GOL Celjanov.  Božić odvzel žogo Peričiću, po prodoru poslal v sredinu, Cizinger pa jo je natančno nameril v desni kot. Celje - Maribor 1 : 0

34' V gneči Perićić najprej nastreljal celjskega branilca, po odbitku Zahović mimo leve vratnice.

35' Enajstmetrovka za Maribor! Štraus je s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil prodor Zahovića. Slednji jo je tudi izvajal, a neuspešno.

KONEC PRVEGA POLČASA.

46' Mariborčani nadaljujejo z nespremenjeno enajsterico.

51' S preigravanjem ob robu kazenskega prostora Požeg Vancaš do udarca, a se je domači vratar znašel na pravem mestu.

54' Naslednji po Vilerjevi podaji do zaključka Kotnik, Rozman znova obranil.

58' Požeg Vancaš po kombinaciji z Vilerjem še enkrat do udarca, a neuspešnega.

67' GOL! Požeg Vancaš! Po Cretujevi spretni podaji z desne žoga odletela čez sredino na levo, kamor je pritekel Požeg Vancaš in jo z glavo poslal v mrežo. Celje - Maribor 1 : 1

70' Prva menjava: Hotić zamenja Kramariča.

77' Druga menjava: namesto Zahovića vstopi Tavares.

80' Celjski protinapad za obetavno situacijo, po Lotričevi podaji ciljal Božić, a nenatančno.

81' Vrhovca zamenja Kronaveter.

84' AVTOGOL! Peričić. Lotrič izvajal prosti strel, Peričić pa med poskusom izbijanja žogo preusmeril v lastno mrežo.

90' priložnost za izenačenje: Kronaveter s predložkom, Tavares z glavo, Rozman je odbil, odbitek skušal čez golovo črto potisniti Ivković, toda celjski vratar je uspel odbiti v kot.

90+1' po kotu do udarca z glavo Ivković, čez prečko.

KONEC TEKME. Celje - Maribor 2 : 1