V 5. korgu Prve lige Telekom Slovenije vijoličasti gostujejo pri Taboru v Sežani.

Peti krog prvenstva sta odprla Tabor in Maribor. Prvič po selitvi v Ljudski vrt se bo nekdanji sežanski strateg Mauro Camoranesi v vlogi trenerja Maribora predstavil na Krasu.

Camoranesi zelo dobro pozna gostitelje, saj jih je še pred dobrim mesecem vodil. Mariborčani po štirih krogih zasedajo vrh lestvice, a Camoranesi priznava, da moštvo še ni na idealnem in želenem nivoju.

Dve spremembi v enajsterici v primerjavi z zadnjo tekmo: Peričić namesto Koblarja, Kolmanič namesto Vilerja. Na seznamu poškodovanih so Milec, Repas, Zahović, Bajde in Uskoković, izven kadra Pirić, Koblar ter Mihelič.

PRVI POLČAS:

7’ prvi poskus s strani vijoličastih strani: Cretu v kazenskem prostoru do udarca, blokiral je Ristić,

12' po hitri akciji z leve strani je podal Požeg Vancaš, Mešanović z glavo iz težkega položaja, ne dovolj natančno,

13' rumeni karton Kolmanič, zaradi prekrška v zračnem dvoboju s Kouaojem,

17' naj akcija doslej pa je uspela gostiteljem: Mihaljević po spretnem preigravanju v kazenskem prostoru s povratno podajo po tleh, Grobry neoviran pri udarcu, toda posredoval je vratar Jug,

22' še ena obetavna situacija za Sežančane, tokrat do udarca z glavo Rovas, žogo je usmeril mimo vrat,

19' znova Jug na preizkušnji in znova uspešno: tokrat je ciljal Djalo, pred golom v nadaljevanju akcije poskušal Rovas, vendar mariborski vratar zmagovalec dvoboja,

1:0 v 29', strelec Krivičić. Z natančnim udarcem z roba kazenskega prostora ob levi vratnici,

33' odgovor po kotu: po odbijanju v kazenskem prostoru zadnji pri žogi Mlakar, po njegovem poskusu z glavo je žogo pobral vratar Koprivec,

39' Požeg Vancaš med prodorom do zaključka, blokiran poskus, žoga se je odbila do Matka, po njegovem udarcu pa je Koprivec odbil v kot,

43' pritisk za izenačenje: najprej poskus z glavo Peričića, nato je ciljal Mešanović, Grobry pa odbil v kot,

DRUGI POLČAS:

52' po prekršku nad Mešanovićem prosti strel iz obetavne situacije, za Derviševića, ki pa je usmeril žogo čez prečko,

57' kombinacija Matko-Mlakar, končalo se je z blokiranim udarcem in s kotom,

Povišanje vodstva za Sežančane: Rovas je izkoristil veliko prostora in z udarcem po tleh premagal Juga. 2:0 v 66',

65' dvojna menjava: Tavares namesto Mlakarja, Kronaveter namesto Matka,

64' Klinar po samostojnem prodoru do udarca, žoga mimo leve vratnice,

2:1 v 69', strelec Rok Kronaveter,

3:1 v 73', z glavo je natančno nameril Briški,

74' serija priložnosti in udarcev na obeh straneh, zdaj znova Kronaveter, stresel je prečko,

75' na drugi strani pa Stančić do soočenja z Jugom, ciljal je z glavo, uspešno posredovanje mariborskega vratarja,

78' znova dvojna menjava: Mešanović-Kotnik, Požeg Vancaš-Felipe Santos,

KONEC TEKME! CB24 Tabor - Maribor 3:1 (1:0)*