Nogometaši Maribora so se v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije pomerili s Tabor Sežano in prišli do minimalne zmage z 1:0.

Vijoličasti so očitno ujeli pravi ritem, saj so slavili na zadnjih petih zaporednih tekmah. Tokrat so premagali Tabor Sežano, mož odločitve pa je bil Rok Kronaveter, ki je uspešno izvedel strel iz enajstih metrov.

Maribor se je z zmago vrnil na prvo mesto, pred prvo zasledovalko Muro ima tri točke prednosti. Jutri bo na delu še Olimpija, ki se lahko vijoličastim z zmago približa na točko zaostanka.

10'. V prvih desetih minutah začetno otipavanje obeh ekip, prvo priložnost na tekmi so imeli gostje, Rovas je meril mimo vrat.

16'. Slaba novica za Maribor, zaradi poškodbe iz igre Jan Mlakar, v igro Jasmin Mešanović.

33'. Nekoliko več od igre imajo v teh minutah nogometaši iz Sežane, vijoličasti za zdaj brez pravih priložnosti.

36'. Dve lepi akciji Maribora, Požeg Vancaš je zadel, a iz prepovedanega položaja, nato pa še podaja Milca in poskus Mešanovića, na koncu brez zadetka.

45'. Konec prvega polčas. Maribor je v zadnjih destih minutah zaigral bolje, a je ostalo pri začetnem rezultatu.

57'. Maribor je veliko bolj podjetno začel drugi polčas, strel Kronavetra je Koprivec uspel zaustaviti.

64'. Vijoličasti še naprej napadajo, iščejo zadetek, najbolj podjeten je Požeg Vancaš, a za zdaj brez uspeha.

78'. Maribor še naprej napada, a ne more prebiti obrambe gostov. Slednji se večinoma branijo in poskušajo pretiti iz protinapadov, ki pa so kot po pravilu nenevarni.

83'. GOOOLL!! Maribor je povedl z 1 : 0, najstrožjo kazen je uspešno izvedel Rok Kronaveter!

90+4'. Konec srečanja.