Maribor je slabše začel prvi polčas, a vseeno mu je uspel preobrat in prišli so do treh točk. Jan Mlakar je po številnih priložnosti zadel za izenačenje, Jan Repas pa pospravil odločilni zadetek.

Pokalnemu porazu v Domžalah je sledil še ligaški v Celju. Maribor tako ostaja trdo za vodilno Olimpijo, ki dan zatem ni v celoti izkoristila ničle vijoličastih. Rival iz prestolnice ima tekmo pred zadnjim velikim derbijem sezone pet točk naskoka pred zasedbo iz Ljudskega vrta.

Trener vijoličastih Simon Rožman še ni našel magičnega recepta, s katerim bi izboljšal realizacijo in zakrpal luknje v fazi branjena. Bo danes kaj drugače?

NK MARIBOR: Jug, Milec, Martinović, Uskoković, Koderman, Vrhovec, Gorenak, Repas, Požeg Vancaš, Matko, Mlakar. Klop: Pridgar, Peričić, Koblar, Felipe Santos, Kotnik, Kronaveter, Tavares. Trener: Simon Rožman.

CB24 TABOR: Koprivec, Briški, Azinović, Nemanič, Ristić, Salkić, Grobry, Tolić, Sever, Stančič, Fahd Ndzengue Djalo Balde. Klop: Rener, Ovsenek, Hlad, Aliaj, Makoumbou, Krivičić, Agnoletti, Djalo Balde, Stare. Trener: Sabit Šljivo.

Maribor - Tabor Sežana 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Briški (24'), 1:1 Mlakar (52'), 2:1 Repas (61')

Kartoni: Koderman (26'), Vrhovec (31'), Sever (45'), Ndzengue (54'), Ristić (56'), Milec (57') Tavares (76'), Uskoković (93')

Začetek tekme ob 16.45.

Pred tekmo: Več presenečenj ponovno v prvi enajsterici Maribora. Kronaveter in Peričić sta se znašla na klopi.

7' Brez večjih priložnosti v prvih minutah tekme. Še vedno čakamo na prvo pravo priložnost.

11' Zmanjkala je zadnja podaja Matka proti Mlakarju, ki je bila za kanček predolga. Mlakar bi imel prosto pot proti golu.

15' Po napaki Sežane se je Matko znova znašel v ugodni poziciji za podajo proti Mlakarju, a jo je preprečil Salkić.

21' Koderman je izvrstno posredoval žogo, toda Mlakarju si ni uspelo zaustaviti žoge

24' GOL Aldair je odlično podal žogo Briškiju, ki je zaključil v desni zgornji kot. Prepovedan položaj, ki ga stranski sodnik ni videl.

26' Koderman je prejel prvi karton na tekmi. Prekinjen protinapad.

31' Vrhovec je v boju s Stančičem porumenel. Gre za hujšo poškodbo gležnja in Sežana bo primorana storiti prvo menjavo na tekmi.

35' Napadalci Tabor Sežane odlično pritiskajo na obrambno vrsto Maribora, ki panično izgublja žogo in sprejema tvegane podaje.

42' Rudi Požeg Vancaš se je znašel v neverjetnem položaju na levi strani. Odločil se je za strel, ki je končal krepko nad prečko vratarja Koprivca.

44' Nevaren protinapad pred koncem prvega polčasa. Aldair in Ndzengue sta poskusila s hitrimi podajami, vendar Maribor odločno v obrambi.

POLČAS: Maribor v prvem polčasu z veliko nenatančnimi podajami. V obrambi je prišlo do kar nekaj paničnih trenutkov. Igralci Sežane so najbolj nevarni v protinapadu, edini zadetek na tekmi pa iz nedovoljenega položaja, ki ga je stranski sodnik spregledal.

Začetek drugega polčasa: Simon Rožman je v igro poslal Kronavetra in Silvo, iz nje pa poklical Kronavetra ter Silvo.

46' Mlakar je imel sijajno priložnost za zadetek, saj je iz par metrov imel čisti strel, ki ga je usmeril točno v vratarja Koprivca.

49' Ponovno Mlakar po podaji Santosa ni uspel zadeti na robu kazenskega prostorja in Tabor Sežana ostaja v vodstvu.

51' ENAJSTMETROVKA za Maribor, igranje z roko v vrstah Tabor Sežane po kotu Maribora. Izvajal bo Jan Mlakar.

52' GOL Jan Mlakar je silovito poslal žogo v levi spodnji kot in vijoličasti so prišli do zasluženega izenačenja.

54' Ndzengue je zamujal pri dvoboju in prejel rumeni karton.

55' Kronaveter je iz prostega strela podal, kjer je Martinović bil popolnoma sam in v celoti zgrešil žogo.

56' Marko Ristić je prekinil novo nevarno akcijo z grdim prekrškom. Rumeni karton, prekršek je bil na meji za rdeči karton.

61' GOL Dos Santos je s fantastično globinsko podajo na levo stran poslal Repasa v prostor. Repas je brez težav zaključil in poskrbel za preobrat Maribora.

65' Jan Repas se je lažje poškodoval, zato je trener vijoličastih v igro poslal namesto njega Marcosa Tavaresa.

72' Makoumbou je na robu kazenskega prostorja po podaji Aldarija odlično sprožil, toda Jug jo je preusmeril v vratnico. Po odbitku je Krivičič zgrešil največjo priložnost na tekmi.

75' Sežana pošilja v igro Stareja in se postavlja v bolj napadalno taktično postavitev.

76' Tavaresu je Ristić v zadnjem trenutku izmaknil žogo in ga je ta ujel. Tavares je tretji nogometaš v vrsti Maribora, ki je prejel rumeni karton. Na naslednji tekmi ima prepoved igranja.

80' Mlakar je iz desne strani poskusil poslati žogo v dolgi kot, a malo je zmanjkalo, saj je zadel stativo.

82' Martinović je skoraj povzročil enajstmetrovko v dvoboju z Aldairom. Šlo je za nevarno situacijo, kjer je Martinović v zadnjem trenutku izbil žogo.

85' Peričić je vstopil v igro namesto Martinovića. Izgledalo je, da jo je Martinović huje skupil v enem izmed dvobojev.

90' Pet minut podaljška v Ljudskem vrtu.

93' Uskokovič je po zavlačevanaju skoraj povzročil pretep, prejel je rumeni karton.

Konec Tekme: Maribor je po poraznem prvem polčasu le uspel preobrat in zmaga proti Tabor Sežani. Zaslužene in pomembne tri točke za vijoličaste.