Bodo Mariborčani po petih porazih prekinili niz negativnih rezultatov? Državni prvaki se ob Kamniški Bistrici merijo z Domžalčani, ki jih vodi nekdanji strateg vijolic Simon Rožman.

Nogometaši Maribora tudi na Finskem niso uspeli prekiniti negativne serije, HJK pa je četi Radovana Karanovića zadal že peti zaporedni poraz.

Štajerci v Helsinkih še tretjič zapored niso dosegli zadetka, čeprav so imeli v povratnem obračunu s finskim prvakom nekaj obetavnih priložnosti. Gostitelji so bili uspešnejši, v polno je meril Santeri Hostikka.

Mariborčani so se znašli sredi serije, ki je mlajši pristaši kluba ne pomnijo, saj so ji bili nazadnje priča leta 2009. Se bodo vijoličasti v Domžalah vrnili v pozitivne tirnice in obrnili krivuljo rezultatov?

»Vsi se še kako dobro zavedamo, da nismo v dobrem položaju. V Evropi še imamo eno priložnost proti Cluju, toda zanimati nas zdaj mora le gostovanje v Domžalah. Iskati moramo točke, vemo v kakšnem stanju smo.

Naj se v nedeljo začne novo poglavje. Ustaviti moramo ta padec, moramo zmagati. Pomembno je najti pot do treh točk, na kakršenkoli način, saj se zavedamo, da nikdar ni prijetno, ko Maribor izgublja,« je pred nocojšnjo tekmo dejal Nemanja Mitrović.

Domžalčan v obrambi Maribora pričenja nocojšnji obračun, Radovan Karanović pa je v pričakovanju četrtkove tekme z romunskim Clujem na klopi pustil Gregorja Sikoška, Roka Baturino, Ivana Brnića in Marka Božića.

V napadu bo zaigral Rok Sirk, tekmo pričenja tudi Žan Vipotnik, mesto v ožji obrambi pa je po dolgem času dobil tudi Luka Uskoković.

Je to zasedba, ki bo preobrnila krivuljo mariborskih rezultatov?

POTEK TEKME

1' začetek tekme!

3' poskus gostiteljev, po predložku Jakupvića do udarca Đurić, žoga mimo leve vratnice

6' priložnost za Domžale, po udarcu z glavo proti našim vratom Mitrović izbil pred golovo črto

1:0 Kovačević (9')

13' poskus Kronavetra z roba kazenskega prostora je ukrotil vratar Mulalić

1:1 Sirk (15')

25' iz obrata poskus Durdova v kazenskem prostoru, čez prečko

31' še enkrat z razdalje Antolin, nekoliko previsoko

33' po kotu najvišji v skoku Kovačević, Bergsen zanesljivo

44' rumeni karton za Repasa, s prekrškom je ustavil prodor Durdova

KONEC PRVEGA POLČASA

46' nadaljujemo

2:1 Durdov (50')

55' znova na preizkušnji Bergsen, ustavil je poskus Saitoskega, po odbitku pa Schoissengeyr ni uspel priti do udarca

57' dvojna menjava: Sirk-Baturina in Antolin-Brnić

68' Saitoski po preigravanju do udarca z roba kazenskega prostora, žoga mimo desne vratnice

73' menjava št. 3: iz igre Vipotnik, v igro Laušić

78' Baturina si je priboril položaj za udarec, nenatančno

82' še zadnji menjavi: Šoštarič Karič-Guerrico in Kronaveter-Božić

3:1 Perc (84')

90' Žinič z 18m, čez prečko

3:2 Božić (90-4')