Marsikje v Evropi še vedno obstaja možnost, da se človek identificira kot nebinaren. No, temu v Švici ne bo več tako, saj je vlada Švicarske konfederacije enotna v odločitvi - spola sta samo dva, moški in ženski.
»Družbenih predpogojev za uvedbo tretjega spola oziroma za splošno opustitev vpisa spola v matične knjige trenutno ni,« je po poročanju Associated Press dejal vladajoči zvezni svet.
»Ni pravi čas za prenovo sistema«
Dodali so, da naj sedaj nebi bil pravi čas za prenovo sistema, pri čemer so se sklicevali na poročilo nacionalne komisije za etiko iz leta 2020.
Če se želite vpisati v švicarski civilni register, bosta tako na voljo samo dve možnosti glede spola, in sicer tako kot je biološko zasnovano – moški ali ženska.
Komentarji (9)
Bravo!
Eni še imajo pamet.
Bravo Švica!
Svizni, dal sem ti plus ... in katerega spola je tele? ... tisto tele --> torej srednji spol ...
In reply to Bravo Švica! by pohorskisvizec
Klobasa se bo pritožo
Ko Švica z Rusijo dvigne trgovinsko bilanco (beri uvoz) za 54% glede na preteklo leto, ste pa tiho vi kvazi novinarji ... imate povelje kaj pisati?
In Slovenija za skoraj 400 %?
In reply to Ko Švica z Rusijo dvigne… by Surfeiter (nepreverjen)
Saj druga kot moski in zenska tudi ne obstaja samo v bolanih domisljavih woke bucah obstaja se vec spolov