Američanka Mikaela Shiffrin nadaljuje z odličnimi predstavami v letošnji zimi, po prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal v Mariboru je vodila, a na prvi stopnički se ji je po drugi vožnji pridružila še Petra Vlhova.

Z veleslalomsko tekmo za svetovni pokal v alpskem smučanju za ženske se je danes začela 55. Zlata lisica. Na lisičkinem veleslalomu je v prvem teku nastopilo šest Slovenk, in sicer Meta Hrovat, Ana Bucik, Tina Robnik, Neja Dvornik, Desiree Aljec in Ilka Štuhec. V drugo vožnjo sta se uvrstili Meta Hrovat z osmim časom (+1,59) in ljubljenka domačih navijačev Mariborčanka Ilka Štuhec s 26. časom (+3,62).

Hrovatova si je po sedmem mestu na zadnjem veleslalomu pred Mariborom na Kronplatzu obeta nova vrhunska uvrstitev, Ilka ni bila povsem zadovoljna z vožnjo in upa na popravni izpit. Druga vožnja se je začela ob 13. uri. Štuhčeva je smučala agresivno, čeprav veleslalom ni njena prva disciplina, a je s fantastičnim zadnjim delom proge ob prihodu v cilj prevzela vodstvo.

V drugi vožnji sta slavili Američanka Mikaela Shiffrin in Slovakinja Petra Vlhova, ki sta postali zmagovalki veleslaloma v Mariboru, tretje mesto je osvojila Norvežanka Ragnhild Mowinckel. Meta Hrovat je bila na koncu osma.