V Ljudskem vrtu bo završalo. V prvoligaškem tekmovanju so se v 6. krogu pomerili Mariborčani in Celjani. Rezultat: Maribor - Celje 1:1.

Danes smo že obiskali Mursko Soboto, kjer smo si ogledali dvoboj med Muro in Aluminijem, zaključil pa se je tudi tisti med Olimpijo in Domžalami. Sedaj sta na vrsti Maribor in Celje.

Mariborčani tako po nedeljskem derbiju nadaljujejo z dvobojem v prvoligaškem tekmovanju. A s popolnoma drugačnimi razmerami, saj je za nami hitra in velika ohladitev. Za šesti krog so še vedno na seznamu poškodovanih Milec, Klinar in Rajčević.

NK MARIBOR: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Vrhovec, Hotić, Mešanović, Mlakar, Zahović. Klop: Pirić, Uskoković, Cretu, Kramarič, Bajde, Vršič, Tavares. Trener: Darko Milanič.

CELJE: Jurhar, Andrejašič, Zaletel, Džinić, Travner, Vidmajer, Pišek, Pungaršek, Lotrič, Požeg Vancaš, Ibišević. Klop: Rozman, Stojinović, Pečnik, Vizinger, Štraus, Cvek, Novak. Trener: Dušan Kosič.

Strelca: 1:0 Šuler (77), 1:1 Džinić (82).

Rumeni karton: Požeg Vancaš (53), Ivković (69), Vršič (90), Jurhar (90+3).

Rezultat: Maribor - Celje 1:1 (0:0)

Tekma ima danes prav poseben čustveni naboj. Pričela se je s poklonom in aplavzom Mariborčanov, Vijol'čni pa so tudi oblekli drese z imenom pokojnega Roka Černica. Kot simbol njegovih mladih let pa tudi navijači ne bodo začetnih 21 minut glasno navijali.

10' Začetne minute so se odbile ob mariborskem prevzemu pobude, a brez izrazitejših priložnosti.

21' Navijači so po 21-minutnem tihem navijanju glasno počastili spomin na preminulega Rka.

30' Po protinapadu so poskušali Celjani, z roba kazenskega prostora je nameril Lotrič, a premalo natančno. Po celjskem kotu najvišji v skoku Džinić, a je žoga končala čez prečko.

34' Hotić je poskušal z 18 metrov, a previsoko.

39' Po atraktivni akciji kratkih in pravočasnih podaj je Hotićev odbitek končal čez prečko.

42' Po Mešanovićevi podaji in poskusu celjskega bloka je žoga prišla do Mlakarja, ki je z glavo naciljal proti desnemu kotu, a je žoga končala ob vratnici.

KONEC PRVEGA POLČASA, Maribor - Celje 0 : 0.

46' V drug polčas stopa na zelenico nespremenjena enajsterica.

53' V maiborskem kazenskem prostoru prišlo do izsiljevanja enajstmetrovke, tako je Požeg Vancaš končal z rumenim kartonom.

60' Po prodoru je od udarca prišel Zahović, a je z leve strani in 12 metrov streljal mimo vratnice.

61' Prva menjava - namesto Mlakarja vstopi Tavares.

66' Požeg Vancaš v prodoru po levi strani do udarca, a ciljal v nasprotni kot, žoga pristala ob vratnici. Takoj za tem poskuša z 18 metrov Hotić, a mu celjski vratar odbije v kot.

69' Rumeni karton Ivkoviću, saj je Požeg Vancaš končal na tleh.

Druga menjava - namesto Vrhovca vstopi Vršič.

77' MARIBOR! GOL!! Po predložku Pihlerja se je silovito in natančno z glavo odzval Šuler! 1:0.

82' Celjani so hitro izenačili vodstvo. Džinić je z natančno odmerjenim udarcem v levi kot povišal vodstvo na 1:1.

86' Gostje prišli do novega zaključka, po podaji Lotriča je streljal Vizinger, a ob Šulerjevem bloku je Handanović odbil v kot.

88' Po protinapadu poskuša z 18 metrov Lotrič, a mimo vratnice.

Še zadnji odziv s klopi - Bajde zamenja Mešanovića.

90' Vršič v boju za žogo v kazenskem prostoru zasluži zaradi simulacije rumeni karton. Še štiri minute tekme ...

KONEC TEKME. Maribor - Celje 1:1 (0:0).