V Sloveniji na ta dan praznujemo god svetega Valentina, prvega pomladnega svetnika, zato se po starem kmečkem koledarju ta dan tradicionalno prične delo v vinogradih in vrtovih. Na ta dan naj bi se ženili tudi ptički.
Valentinovo kot dan zaljubljencev smo začeli praznovati šele v sodobnem času. Da pa bo ta dan nekaj posebnega, smo za vas zbrali nekaj predlogov, kam se lahko opravite z boljšo polovico ali s prijatelji.
V Europark Maribor, Nero Caffè, na latino ritme ali na ljubezenski tek
V mariborskem Europarku bo od 9. do 14. februarja Valentinov sejem, na katerem lahko izbirate med pestro ponudbo unikatnih izdelkov.
Bi radi zamigali v vročih ritmih? Želite presenetiti svojo boljšo polovico? Nero Caffè Maribor vabi na Valentinov Salsa in Sensual večer v soboto, 11. februarja, ob 20.00.
Tudi Festivalna dvorana Lent bo v vročih latino ritmih. V soboto, 11. februarja, ob 20.00 tja prihaja Davor Radolfi s skupino Ritmo Loco.
Ljubezenski tek LoveRun bo prvič obiskal tudi Maribor. Vabljeni sami ali v paru v Ledno dvorano Maribor, da otvorite tekaško sezono odprtih src! Štart bo v nedeljo, 12. februarja, ob 11.00.
Valentinovo v kinu ali na večeru slamovske poezije
Valentinovo bodo v Cineplexxu obeležili s popolnim romantičnim doživetjem v družbi čokoladne praline Lindor. Vabljeni na Valentinovo v kinu od 15. ure dalje.
Večer slamovske poezije Ožuljeni jezik z gostjo Nežko Struc se bo odvijal v torek, 14. februarja ob 14.30. Vabljeni v Vetrinjski dvor na prvi Ožuljeni jezik v letu 2023.
Mehiška telenovela ali Nina Pušlar? Oboje!
Nekaj drugačnega pa pripravljajo v KGB Maribor. Vabljeni na mehiško telenovelo z naslovom Valentinovo za zamudnike, ki se bo odvila premierno ter zadnjič 16. februarja, ob 20.00.
Veliki Valentinov koncert pripravljajo v petek, 17. februarja, v Dvorani Tabor. Nastopila bo Nina Pušlar z gosti.
Valentinov operni koncert, Kurentovanje in Severina
V nedeljo, 12. februarja, ob 18.00, v Dominikanskem samostanu na Ptuju pripravljajo Valentinov operni koncert L'Amore, kjer boste lahko uživali ob čudoviti operni glasbi.
V sklopu Kurentovanja bo 14. februarja Valentinov koncert s Tomislavom Bralićem in Klapo Intrade. Vabljeni v Karnevalsko dvorano Campus Sava Ptuj ob 20.00.
Že 10. jubilejni koncert ob dnevu zaljubljenih bo v ŠIC Ljutomer. Nastopila bo vsem poznana hrvaška superzvezdnica Severina z gosti, Grupo Kumovi. Koncert se bo pričel v soboto, ob 21.00.
Preživite najbolj zaljubljeni dan (in vikend) na eni izmed prireditev, radi se pa imejte celo leto. Za druge dogodke ob valentinovem spremljajte koledar dogodkov na Mariborinfo.
Komentarji (2)
I appreciate your amazing article. It has long been quite beneficial. Thanks for sharing this content, I hope you'll continue to share your knowledge with us.
https://www.thegoaescort.com/nagpur-call-girls.html
If you are thinking about visiting Goa for a vacation, a meeting with our beautiful escorts will be the perfect way to relax and de-stress your body. These beautiful women are a dream come true for men and will make your trip one to remember.