Trgovec DM Drogerie Markt iz prodaje umika dva izdelka iz Bio linije, poroča STA.
Iz prodaje umika pečene ovsene mueslije s semeni in paleo mueslije, oboji pakirani po 500 gramov.
Razlog odpoklica so presežene vrednosti etilen oksida v sezamovih semenih.
Spomnimo, da smo o preseženih vrednostih te rakotvorne snovi že poročali, saj je bila najdena v pakiranju bio sezama.
Serijska oznaka dmBio bio pečenih ovsenih mueslijev s semeni je 4058172605918, z roki uporabe do 10. julija, 23. julija, 12. avgusta, 20. avgusta, 23. avgusta in 27. avgusta 2021.
Serijska oznaka dmBio paleo mueslijev pa je 4058172306907 z roki uporabe do 16. julija, 30. julija in 5. avgusta 2021.
V mleti kumini presežena vsebnost alkaloidov
Trgovec Thai Asia Shop pa sporoča tudi odpoklic mlete kumine Jeera powder, blagovne znamke TRS. Številka serije proizvoda je SL20-0274-2, izdelek pa je uporaben najmanj do 6. marca 2022.
V turškem izdelku so namreč presežene vrednosti pirolizidinskih alkaloidov, ki lahko povzročijo zastrupitve živali in ljudi.

Če imate katerikoli izdelek doma, ga vrnite trgovcu, saj so vam brez računa dolžni povrniti kupnino.