Slika je simbolična.
V 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije vijoličasti gostijo Celjane.

Tudi na drugi tekmi nadaljevanja Prve lige Telekom Slovenije je Maribor ostal brez zmage.

Maribor je na Ljudskem vrtu tri točke lovil na tekmi proti Celju. Grofje so v nogometno pomlad zakorakali z dvema porazoma.

PRVI POLČAS:

6' Takoj velika priložnost za vodstvo Maribora. Matko s prodorom po desni strani in povratno podajo po tleh, Kolmanič je poslal žogi proti mreži, pred golovo črto pa je izbil Čalušić.

9' Prvi poskus Celjanov, Kadušić z roba kazenskega prostora nenatančno.

10' Kolmanič tokrat s predložkom, Požeg Vancaš do udarca z glavo, Rozman odbil v kot.

12' Ob podaji Kadušića v kazenski prostor neuspešno izbijanje Uskokovića, žoga ob vratnici v kot.

15' Vrhovec je po trčenju z Novakom nekaj časa nepomično obležal na tleh, po zdravniški oskrbi je bil prepeljan z igrišča.

18' Namesto osmoljenca tekme, v igro Martinović, kar pomeni selitev Pihlerja v zvezno vrsto.

30' Mlakar z 18m, blokiral je Čalušić, končalo se je s kotom.

36' Mlakar v obetavni situaciji, po predložku Cretuja do udarca z glavo, uspešnejši Rozman.

43' do zaključka Matko, nenatančno.

45' Mlakar z 18m, žoga ob levi vratnici.

Po prvem polčasu v Ljudskem vrtu 0:0.

DRUGI POLČAS:

47' Rumeni karton Pihler, zaradi prekrška nad Kuzmanovićem; sedmi opomin pomeni prepoved igranja na naslednji tekmi v Sežani.

50' Rumeni karton tudi za Repasa, zaradi prekrška nad Kadušićem.

61' Posredovanje Čalušića, Matko na tleh, sodnik Antič ni pokazal na belo točko.

65' Dvojna menjava, v igro Kronaveter in Bajde, z igrišča Mlakar in Cretu.

71' Menjava št. 4: Požeg Vancaš - Kotnik.

75' Po kotu poskus Martinovića, na pravem mestu Rozman.

77' Vodstvo gostov. Po podaji Kerina se je žoga odbila do Dangubića, ki je ob soočenju z Jugom zatresel mrežo za 0:1.

90+2' projektil Kotnika z razdalje, izkazal se je Rozman.