Na Fazaneriji 27. krog Prve lige Telekom Slovenija v znamenju Mure in Maribora. Zadnja tekma tretje četrtine prvenstva.

Za remi ob Kamniški Bistrici so morali varovanci Anteja Šimundže dati vse od sebe. V prvem polčasu so domačinom vajeti prepustili, tako se zdi, kar nekoliko nalašč, sami pa čakali na protinapade. Tokrat so na domačem terenu pričakali štiri točke boljše vijoličaste.

Mariborčani bodo zmago na prekmursko-štajerskem derbiju napadali z drugega mesta, z dvema točkama zaostanka za vodilno Olimpijo. Za to so poskrbeli v četrtek, ko so po majavem začetku na koncu suvereno ugnali neugodne Koprčane.

A na Fazaneriji jih čaka eno zahtevnejših gostovanj v ligi, Šimundžo pa drugačno srečanje z nekdanjim sodelavcem Sašo Gajserjem.

MURA: Obradović, Karničnik, Gorenc, Maruško, Lovrić, Šturm, Kouter, Horvat, Bobičanec, Maroša, Žižek. Klop: Zalokar, Kous, Travner, Kozar, Ouro, K. Cipot, Filipović, Mandić, Klepač. Trener: Ante Šimundža.

NK MARIBOR: Jug, Klinar, Martinović, Uskoković, Guerrico, Vrhovec, Cretu, Repas, Matko, Bajde, Mlakar. Klop: Handanović, Koblar, Felipe Santos, Dervišević, Gorenak, Kotnik, Kronaveter, Tavares. Trener: Saša Gajser.

Rumeni karton: Bajde (57), Maroša (61), Tavares (83), Uskoković (87), Lovrić (87), Filipović (90)

Mura - Maribor 0:0 (0:0)

Začetek tekme ob 14.45.

12' Prvi poskus Mure, Horvat z 20 metrov, a nenatančno.

13' Na drugi strani do udarca z razdalje Repas, a prav tako ne dovolj natančno.

14' Po prodoru do zaključka Karničnik, blokiral je Martinović.

22' Bobičanec po preigravanju pred gol, Guerrico je odbil v kot.

24' Horvat po protinapadu z 20 metrov, mimo leve vratnice.

32' po kotu in po odbitku je ciljal Repas, z 20 metrov čez prečko.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

48' Prvi udarec v okvir vrat, Bobičanec z desne strani v kazenskem prostoru, Jug na pravem mestu.

55' Jug na preizkušnji, z razdalje je ciljal Kouter, uspešno posredovanje vratarja gostov, po odbitku nenatančno Maroša.

56' Največja priložnost doslej. Z desne je podal Kouter, pritekel Šturm in iz obetavne situacije usmeril žogo ob desni vratnici.

58' Še en poskus domačih. Podal je Šturm, tokrat vtekanje Bobičanca, udarec po tleh in obramba Juga.

76' Maribor s kombinatoriko na robu kazenskega prostora do priložnosti. Po podaji Repasa je ciljal Kronaveter, Obradović odbil v kot.