Nogometaši Maribora so letošnje tekmovanje v ligi prvakov končali z veliko točko proti Sevilli.

Maribor je na zadnji tekmi lige prvakov letošnji sezono remiziral s špansko Sevillo. Maribor je bil vse do 75. minute na pragu zmage, a je Ganso kmalu po vstopu Andaluzijcem zagotovil točko. Maribor tako letošnjo ligo prvakov zaključuje na četrtem mestu in s tremi remiji.

NK Maribor: Handanovič, Viler, Billong, Šuler, Milec, Pihler, Kabha, Vrhovec, Bajde, Bohar, Tavares.

Sevilla: Rico, Kjaer, Lenget, Krohn-Dehli, Ben Yedder, Banega, Correa, Pizzaro, Sarabia, Escudero, Mercado.

NK Maribor - Sevilla 1:1

Tavares 10', Ganso 75'.

1'. Začetek srečanja. Iz sredine so prvi krenili gostje.

1'. Domači navijači so poskrbeli za prvi aplavz na tribunah. Izven stadiona, za južno tribuno, so gledalci lahko uživali v ognjemetu.

6'. Miren začetek srečanja v Mariboru. Ekipi sta trenutno v fazi otipavanja ena druge. Viole so se medtem izkazale z zanimivo in domiselno koreografijo.

9'. GOOOOOOOOOOL!!!!!!! Maribor vodi z 1 : 0. Milec je lepo prodrl po desni strani, v sredini našel samega Tavaresa, ki je iz bližine žogo brez težav poslal v mrežo!

14'. Maribor se po doseženem zadetku ni potegnil nazaj, vijoličasti dobro nadzirajo igro.

18'. Priložnost za Maribor! Ponovno lep predložek Milca, Pihler je z glavo za las meril mimo vrat.

24'. Sevilla je za zdaj brez idej, Mariborčani odlično stojijo v zadnji liniji.

29'. Priložnost za Maribor, strel Pihlerja iz roba kazenskega prostora mimo vrat.

32'. Nova priložnost za Maribor, tokrat je iz leve strani meril Bohar, toda na pravem mestu je bil Rico.

37'. Slabo je iz  roba kazenskega prostora meril Correa, brez težav za Handanovića.

42'. Izjemna priložnost z Maribor! Bajde je podal iz leve strani, pred vrati je do strela prišel Tavares, ki pa je žogo poslal za las preko vrat.

45'. Konec prvega polčasa.

46'. Začetek drugega polčasa.

47'. Strel Escudera preko vrat.

50'. Izjemna priložnost za Ben Yeddra, dobro je dvakrat posredoval Handanović, ki Mariborčane ohranja v minimalnem vodstvu.

55'. Sevilla je začela bolj napadalno, toda poti do mreža še vedno ni našla. Maribor bo verjetno pretil iz protinapadov.

59'. Menjava pri Sevilli. Iz igre Krohn-Dehli, v igro Ganso.

63'. Priložnost za Maribor. Lep prodor Boharja po levi strani, ki je prodrl v sredino, nato pa močno meril mimo vrat Rica.

66'. Lep protinapada Maribora, ki ga je s strelom zaključil Bohar, ki je tudi tokrat meril nenatančno.

69'. Sarabia je meril iz roba kazenskega prostora, iz ugodnega položaja, vendar žoga mimo vrat.

70'. Menjava pri Sevilli, iz igre Mercado, v igro Jesus Navas.

72'. Izjemna priložnost za izenačenje, Ben Yedder se je znašel sam pred Handanovićem, ta pa je iz dvoboja ponovno prišel kot zmagovalec.

75'. Izenačenje v Ljudksem vrtu. Iz kakšnih 20 metrov je sprožil Ganso, sprva se je zdelo, da strel ne bo nevaren, a je žoga očitno nekoliko presenetila Handanovića, ki bi ob tem strelu lahko posredoval bolje.

76'. Menjava pri Sevilli. Iz igre Ben Yedder, v igro Luis Muriel.

79'. Menjava pri Mariboru. Iz igre Pihler, v igro Vršič.

81'. Strel Corree iz leve strani, žoga mimo vrat.

86'. Mariboru se obeta točka v srečanju s Sevillo.

90'. Menjava pri Mariboru, igro zapušča Damjan Bohar, v igro pa vstopa Dino Hotić.

KONEC TEKME, Maribor je na zadnji tekmi osvojil veliko točko proti Sevilli in s tem zaslužil dodatnega pol milijon. Mariborčani ligo prvakov zaključujejo s tremi točkami na svojem računu.