Vijoličasti so v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Ljudskem vrtu po zadetkih Roka Kronavetra in Saše Ivkovića premagali AIK z 2:1.

»Pričakujemo težko tekmo,« je jasen ofenzivni vezist Maribora Andrej Kotnik. Po dveh zmagah proti islandskemu prvaku je na sporedu soočenje še z enim predstavnikom skandinavskega nogometa, toda zdaj proti 12-kratnemu švedskemu prvaku, ki je tekmec višjega nivoja.

»To bo zahtevnejša preizkušnja, vendar sem prepričan, da bomo na ustreznem nivoju. Pred nami so zelo pomembni odzivi, priprave potekajo po ustaljenem ritmu. Določene zadeve bomo med zaključnim delom priprav še dodelali, se pogovorili in šli v tekmo maksimalno odločni, da pridemo do dobrega rezultata,« je v napovedniku dvoboja s švedskim prvakom dodal trener vijoličastih Darko Milanič.

Maribor: Pirić; Viler, Peričić, Ivković, Milec; Vrhovec, Cretu, Kotnik (79' Požeg Vancaš), Kronaveter, Hotić; Tavares (87' Mešanović).

AIK: Linner; Karlsson, Larrson, Adu, Mets, Rashidi, Saletros (79' Lindkvist), Elyounoussi, Sigþórsson (62' Obasi), Granli, Goitom.

Tekmo sodijo Nemci Sascha StegemannMarco Achmüller in Sven Waschitzki.

Maribor - AIK 2:1

Kronaveter 6', Ivković 38'; Goitom 28'

6' GOOOL!!! Vijoličasti so uspešno prebili obrambo Švedov. Kotnik je na osemnajstih metrih našel Hotića, ki je hitro podal v kazenski prostor, kamor je vtekel Rok Kronaveter in matiral vratarja Linnerja. Maribor - AIK 1:0!

28' Gol za AIK! Po vodilnem zadetku Maribora resnejših priložnosti ni bilo ne na eni, ne na drugi strani. Vse do 28. minute, ko je po izgubljeni žogi Kotnika Larsson izjemno podal s sredine igrišča do napadalca Goitoma. Pred njim je stal zgolj še Ivković, z diagonalnim strelom pa je premagal Pirića za izenačenje Švedov. Maribor - AIK 1:1.

32' Obramba Pirića po strelu razpoloženega Elyounoussija.

33' Kotnik je sprožil iz bližine, a iz skorajda mrtvega kota. Vratar Linner je odbil in rešil nevarnost pred vrati.

38' Maribor znova postaja vse bolj kombinatoren in nevaren za nasprotnikova vrata. Po poskusu Kronavetra švedska obramba odbija v kot za vijoličaste.

38' GOOOL!!! Po kotu znova vodstvo Maribora. Kronaveter je imenitno našel Sašo Ivkovića, ki je z nebeškim skokom in izjemnim strelom z glavo vijoličaste povedel v vodstvo z 2:1. Maribor - AIK 2:1.

POLČAS. Maribor po prvih 45 minutah vodi z 2:1. Vijoličaste je že v šesti minuti v vodstvo povedel Kronaveter, nakar smo spremljali tekmo brez resnejših priložnosti. Gostje so v 28. minuti izkoristili ponujeno in dosegli pomembni zadetek v gosteh. A še pred polčasom je Ivković v svojem slogu Mariborčane znova povedel v vodstvo.

46' Začetek drugega polčasa.

61' Močan strel Hotića, a je vratar AIK-a njegov strel odbil. Maribor je v drugem delu še nevarnejši, Švedi si priložnosti še niso pripravili.

64' Po podaji iz kota je do žoge na levi strani kazenskega prostora prišel Kotnik in sprožil mimo vrat.

70' Nov nevaren poskus Kotnika, ki je lepo sprejel žogo na robu kazenskega prostora in nato iz obrata streljal s polvoleja, a previsoko.

85' Nevarno pred vrati Maribora, po predložku je Pirić odletel v prazno, a na srečo vijoličastih je žoga preletela tudi vse nogometaše AIK-a.

92' Izjemna priložnost se je ponudila Kronavetru, a je vratar njegov poskus z bližine odbil v kot.

KONEC TEKME! Maribor si je na prvi tekmi priboril prednost z 2:1, a Švedi so dosegli pomemben gol v gosteh. Prihodnjo sredo bo nedvomno vroče tudi na Švedskem, vijoličasti pa imajo po zaslugi Kronavetra in Ivkovića rahlo prednost.