Ob tem koncu tedna vijoličaste čaka najbližje možno gostovanje; odpravljajo se v Kidričevo, kjer ima redkokdo lahko delo.

NK Maribor bo danes v gosteh pri zadnjeuvrščenem Aluminiju lovil peto zmago v letošnji sezoni. Ali jim bo uspelo?

Simon Rožman, trener NK Maribor je pred tekmo podal izjavo: »Tokrat bo na nasprotni strani ekipa, ki je zelo kompaktna, težko prejema zadetke. Osredotoča se na dolge žoge, išče priložnosti v protinapadih. Tekmeci so vedno izjemno motivirani proti Mariboru, toda na gostovanjih moramo biti boljši kot doslej in sprejemamo vlogo favorita. Vemo, kam gremo. Vemo, kdo smo in zanimajo nas le 3 točke.«

Začetek prvega polčasa.

14' GOL ZA ALUMINIJ: Zadel je Nik Marinšek.

40' RUMENI KARTON ZA ALUMINIJ: Prejel ga je Klemen Bolha.

Začetek drugega polčasa.

46' DVE MENJAVI ZA MARIBOR: Z igrišča odhajata Rok Maher in Martin Milec. V igro vstopata Antoine Makoumbou in Ilija Martinović.

60' RUMENI KARTON ZA VIJOLIČASTE: Prejel ga je Danijel Šturm.

60' MENJAVA PRI MARIBORU: Namesto Repas Jana v igro vstopa Rok Kronaveter.

61' ŠE EN RUMENI KARTON MARIBORU: Prejel ga je Nino Žugelj.

61' MENJAVA ZA ALUMINIJ: Nik Marinšek odhaja z igrišča, vstopa Roko Prša.

69' MENJAVE PRI MARIBORU: Odhajata Nino Žugelj in Ognjen Mudrinski, vstopata Malik Sellouki in Rok Sirk.

79' TROJNA MENJAVA ZA ALUMINIJ: Namesto Gašperja Pečnika vstopa Robert Pusaver, Armina Djerleka je zamenjal Tilen Pečnik, Harisa Kadrića pa Rok Kidrič.

80' DRUGI RUMENI KARTON ZA ALUMINIJ: Prejel ga je Tin Martić.

83' TRETJI RUMENI KARTON ALUMINIJU: Dobil ga je Aljaž Krefl.

86' GOL ZA ALUMINIJ: Z enajstih metrov je zadel Aljaž Krefl.

88' MENJAVA ZA ALUMINIJ: Z igrišča odhaja Marko Brest, v igro vstopa Jaka Bizjak.

90+2 GOL ZA ALUMINIJ: Tretji zadetek je priigral Rok Kidrič.

Konec tekme. Konćni rezultat Aluminij - Maribor 3:0.