Na zaostali tekmi 5. kola državnega prvenstva za ženske sta se v Mariboru, v dvorani Tabor pomerili ekipi domačega Maribora in gostij iz Ljubljane, Ilirije. Po zmagi nad Mariborom se Ilirijanke veselijo svoje tretje zaporedne zmage v prvenstvu.

Začetek srečanja je minil v enakovredni igri in pogostih rezultatskih menjavah ekip v vodstvu. V začetku druge četrtine pa je ekipa Ilirije prevzela vodstvo, ki ga nato ni več izpustila iz rok do konca tekme. Ob polčasu so gostje vodile za 13 točk, kmalu na začetku drugega polčasa pa je prednost Ljubljančank znašala že 16 točk.

Vendar so Mariborčanke strnile vrste ter nato v desetih minutah po delnem izidu 18:6 prišle do samo štirih točk zaostanka. Na to serijo pa so Ilirijanke odgovorile z lastno serijo 18:5 in so v predzadnji minuti tekme povedle z najvišjo prednostjo na srečanju, +17, kar je dokončno odločilo srečanje.

Pri Mariborčankah bila najboljša igralka Elma Dautović, ki je ob doseženih 19 točkah tudi 12 krat uspešno skočila, medtem ko je bila pri Iliriji najbolj uspešna strelka Ela Mićunović, ki je dosegla 22 točk, od tega 14 v prvem polčasu.

MARIBOR : AKSON ILIRIJA 58:68 (17:16, 11:25, 17:9, 13:18)

E. Dautović 19 (12 skokov), Hribljan 13 (6 skokov), Ribič 7 (9 skokov); Mićunović 23 (5 skokov), Pamić 12 (11 skokov), Stergar 11 (9 skokov)