Štajerci so Salonit Anhovo premagali s 3:0 in se tako uvrstili v finale državnega prvenstva.

V moškem delu si je kot prvi finale zagotovil Merkur Maribor, ki je po rednem delu prvenstva zasedal vrh lestvice. Tako kot v Kanalu so Štajerci Salonit Anhovo tudi tokrat premagali brez oddanega niza.

Merkur Maribor, ki do konca sezone ne bo več mogel računati na svojega korektorja Ahmeda Ikhbayrija, ki je na prvem polfinalnem srečanju staknil hudo poškodbo, je serviral as več (5:4), dosegel dva bloka več (8:6) in bil boljši pri izkoristku priložnosti v napadu (42 odstotkov : 34 odstotkov). So pa bili gostje uspešnejši na sprejemu (47 odstotkov : 40 odstotkov). Končno razmerje točk je bilo 75:58, najbolj izenačen pa je bil tretji niz, v katerem so gostje vodili z 18:20, na koncu pa morali domačim priznati premoč s 25:23.

V vrstah Mariborčanov se je Rok Možič ustavil pri 18 točkah, po 12 sta jih dodala Alen Šket in Yevhenii Kisiliuk. Na drugi strani je z 11 točkami izstopal Matic Vrtovec, s štirimi doseženimi bloki pa je nase opozoril Gregor Basaneže.

MERKUR MARIBOR - Salonit Anhovo
3:0 (20, 15, 13)

Merkur Maribor: Cafuta 3, Herman, Šket 12, Mulec, Detela, Možič 18, Košenina, Donik, Uremović 3, A. Adžović, S. Adžović, Planinšič 3, Kisiljuk 12, Kovačič 1.

Salonit Anhovo: Boharev 6, Šarić, Jereb, Filiputti, Karnel 1, Kavčič, Maretić, Radosavljević 9, Peterlin 9, Kovačič, Tomić 1, Vrtovec 11, Basaneže 5.

»Rad bi čestital vsem. Najprej fantom, nato pa vsem, ki skrbijo za ostale stvari in so kakor koli povezani s to ekipo. Ta finale je rezultat vseh v klubu. Igrali smo brez Ahmeda ter Žige (Donika, op. OZS), vendar pa so vsi prikazali odlično ekipno igro in borbenost do konca ter zasluženo zmagali in se uvrstili v finale,« je bil uspeha po koncu vesel Sebastijan Škorc, trener Merkur Maribora.