Odbojkarji Merkurja Maribora so z zmago nad Ljubljančani tretjič v zgodovini postali državni prvaki.

Mariborska dvorana Tabor je danes dala novega odbojkarskega državnega prvaka v moški konkurenci. Merkur Maribor in ACH Volley sta odigrala peto, odločilno tekmo, po štirih je bil namreč izid izenačen na 2:2. Ljubljančani so v seriji sicer že vodili z 2:0, a so jih Mariborčani ujeli in prišli do priložnosti, da osvojijo svoj tretji naslov prvaka.

Prvi naslov po letu 1993

Po zadnjih dveh tekmah, v katerih Štajerci niso pokazali samo borbenosti, ampak ob vseh zdravstvenih težavah v ekipi tudi kakovost, se je status favorita preselil na njihovo stran. Kot piše STA, njihova igra je kompaktna, igrajo eden za drugega, kdor koli stopi na igrišče, opravi svojo nalogo. Tako je bilo tudi danes.

Prvi niz so dobili Ljubljančani, naslednjega so bili Mariborčani ves čas v vodstvu in ga tudi prepričljivo dobili. Tako je bilo tudi v tretjem nizu, ko so Mariborčani povedli v nizih z 2:1. Zanimivejši je bil četrti niz, ko so gostje večino časa vodili, Mariborčani so nato na koncu zaigrali bolje, a se je AHC vendarle ubranil.

V odločilnem nizu pa so ponovno na sceno stopili mariborski odbojkarji in prekinili 16-letno prevlado ACH Volleyja v slovenski moški odbojki. Mariborčani se veselijo svojega tretjega državnega naslova, prvega po letu 1993.