Nogometaši Maribora so dočakali prvi polfinalni obračun v pokalu Slovenije. Žreb je Mariboru namenil Muro, v drugem polfinalnem paru se bosta pomerial Aluminij in Olimpija.

Mura in Maribor sta od osvojitve Slovenije v pokalu odigrala osem tekem. Uspešnejši so vijoličasti, ki imajo šest zmag, Mura je slavila dvakrat. Maribor je v pokalu dobil zadnje štiri medsebojne dvoboje.

Najbolj zanimiv dvoboj Mure in Maribora sega v sezono 1993/1994, ko sta se ekipi pomerili v finalu, v katerem sta se takrat igrali še dve tekmi. Muraši so na prvi tekmi slavili z 1 : 0, a so vijoličasti na povratni tekmi spreobrnili rezultat, zmagali s 3 : 1 in postali pokalni prvaki Slovenije.

Rezultati Mure in Maribora v Pokalu Slovenije

(1993/94) Mura - Maribor 1 : 0; Maribor - Mura 3 : 1
(1997/98) Mura - Maribor 5 : 0, Maribori - Mura 1 : 0
(1998/99) Maribor - Mura 3 : 1, Mura - Maribor 1 : 2
(2004/05) Maribor - Mura 2 : 0
(2008/09) Mura - Maribor 1 : 3

Jeseni je Maribor izločil Bravo in Domžale, nocoj jih čaka nadaljevanje pokalnega tekmovanja s prvo polfinalno tekmo proti Muri. Izven kadra so zaradi poškodb Jasmin Mešanović, Luka Uskoković in Aljaž Cotman, Jan Mlakar še vedno ni nared za nastop. Začetek tekme v Ljudskem vrtu ob 20. uri.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Cretu, Dervišević, Pihler, Hotić, Tavares, Zahović. Klop: Handanović, Šuler, Klinar, Vrhovec, Vršič, Bajde, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

MURA: Obradović, Kous, Peričić, Maruško, Šturm, Lorbek, Kozar, Kouter, Bobičanec, Šušnjara, Maroša. Klop: Šafarić, Pucko, Boškovič, Karničnik, Čerimagić, Horvat, Sirk. Trener: Ante Šimundža.

Rumeni karton: Šušnjara (28), Ivković (41), Milec (43), Maruško (48), Kozar (72), Vrhovec (90+2)

MARIBOR - MURA *1:0

Strelec: 1:0 Hotić (85)

Maribor se trudi mrežo ohraniti nedotaknjeno

Začetek tekme v Ljudskem vrtu ob 20. uri. V 11. minuti prvi poskus gostov, Luka Bobičanec strelja z roba kazenskega prostora, a žoga poleti mimo vratnice. Nekaj minut za tem, v 18. minuti, sledi zanimiv protinapad gostov, Žiga Kous podaja z desne, Klemen Šturm se takoj odločil za udarec, a nenatančno. Zelo taktično vodena tekma.

V 24. minuti prvi strel na gol gostov s strani Maribora, a vratar gostujočih nima veliko dela. Maribor išče pot do mreže, a manjka natančnejša zadnja podaja. Na nasprotni strani v 30. minuti do zaključka pride Bobičanec, po tleh z razdalje, a je Kenan Pirić na pravem mestu. Nekaj manj kot petnajst minut do konca oba vratarja še vedno brez večjega dela.

Gostje v naslednjih minutah pridejo do novega udarca, poda Kous, Nino Kouter brez obotavljanja, a brani Pirić. Sledi dvoboj Aleks Pihler - Matic Maruško v gostujočem kazenskem prostoru, Pihler pade, a se sodnik ne oglasi. V 39. minuti Martin Milec po prodoru pride do kazenskega prostora, poda do Luke Zahovića, ki iz obrata pride do udarca, a žoga poleti čez prečko.

Gol Hotića začinil drugi polčas

Začetek drugega polčasa, tekmo spremlja 3500 gledalcev. V 51. minuti sledi zanimivo sodelovanje napadalne naveze Maribora. Marcos Tavares s podajo do Zahovića, njegov poskus z glavo ob vratnici, a brez zadetka.

Sijajna podaja Mileca kapetanu Tavaresu na glavo v 59. minuti, Matko Obradović je bil že premagan, a se je žoga odkotalila mimo vratnice. Naj priložnost tekme doslej. Maribor se zbudi. Sledi še odličen strel Mileca z levico, a Obradović brani. V 69. minutu na drugi strani do udarca z roba kazenskega prostora Luka Šušnjara, žoga je zadela Dina Hotića in spremenila smer, sledi kot.

Deset minut do konca tekme prvi gledalci začenjajo zapuščati Ljudski vrt ...

Maribor štiri minute pred koncem tekme vodi! Izjemen zadetek Hotića! Medla tekma vendarle začinjena z odličnim golom Maribora v 85. minuti. Hotić je po podaji z Daretom Vršičem ostal na nogah po prvem dvoboju, poskrbel za slalom med gostujočimi branilci in z izjemnim udarcem zabil žogo v levi zgornji kot.

Tri minute sodnikovega podaljška in konec tekme. Povratna tekma bo 24. aprila v Murski Soboti.