Napeto je bilo vse do konca. O prvaku je letos znova odločal medsebojni spopad v zadnjem krogu prvenstva. Vprašanje je bilo: Bo Maribor šestnajstič osvojil ligo ali Mura prvič? Napeti vrhunec prvenstva so s tribune Ljudskega vrta pospremili gledalci.

Mariborčanom je za slavje zadostovala že točka, Mura je za prvi naslov državnega prvaka potrebovala zmago. V letošnji sezoni sta se ekipi udarili trikrat, videli pa smo vse možne razplete. Mura je v Fazaneriji dobila prvi obračun, decembra so se veselili vijoličasti, marca se je obračun v Murski Soboti končal brez zadetkov.

Šestnajstič ali prvič?

Štajerci držijo rekord v številu osvojenih državnih naslovov, saj so pokal državnih prvakov dvignili že petnajstkrat, nazadnje v sezoni 2018/2019. Danes so tako lovili že šestnajstega, v dvoboj pa so se podali z dobro popotnico, saj so slavili na dveh predhodnih obračunih v prvenstvu.

Muraši še nikoli v zgodovini niso bili okronani za najboljše v državi. Črno-beli so se z zmago tako vpisali v zgodovino.

Potek tekme:

Začetek tekme.

33' Zadetek Mure. Črno-bele je v vodstvo popeljal Klemen Šturm. S preigravanjem je poskušal Amadej Maroša v kazenskem prostoru, po izbijanju na rob kazenskega prostora je ciljal Šturm, zadel Blaž Vrhovec, žoga je spremenila smer in končala v mreži.

46' Gooooool! V zadnjih izdihljajih prvega polčasa Maribor do izenačenja! Zadel je Jan Mlakar.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

75' Črno-beli so ponovno v vodstvu. Mihael Klepač zadel za 1:2.

77' Enajstmetrovka za Muro in nov zadetek. Za 1:3 je zadel Luka Bobičanec.