Maribor po grenkem porazu v Stožicah nad Muro, ki v Ljudski vrt prihaja okrepljena s pokalom. V Murski Soboti verjamejo, da lahko prvič po vrnitvi med prvoligaše slavijo v Ljudskem vrtu. Obojim pa je skupno eno - pogrešali bodo gledalce.

Po derbiju še en derbi. Za dvoboj s pokalnimi zmagovalci v vijoličastem taboru manjkajo poškodovani Rok Kronaveter, Aleksander Rajčević in Denis Klinar, se pa vrača Nemanja Mitrović. Z dodatno opremo – zaščitno masko ob prvem nastopu po zlomljenem nosu.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Peričić, Mitrović, Viler, Vrhovec, Cretu, Pihler, Požeg Vancaš, Bajde, Zahović. Klop: Pirić, Koblar, Kolmanič, Dervišević, Felipe Santos, Mešanović, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

NŠ MURA: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm, Kouter, Horvat, Bobičanec, Šušnjara, Cipot, Maroša. Klop: Zalokar, Karamarko, Pucko, Šporn, Filipović, Mandić, Žižek. Trener: Ante Šimundža.

NK Maribor - NŠ Mura 3:2 (2:0)

Strelec: 1:0 Cretu (4), 2:0 Bajde (25), 2:1 Maruško (60), 2:2 Maroša (70, 11m), 3:2 Tavares (90+4)

Rumeni karton: Gorenc (48), Mešanović (73), Peričić (88)

Začetek štajersko-prekmurskega derbija ob 20.15. Gremo Maribor!

GOOOL! Ekspresno vodstvo Maribora, strelec Cretu. Spretna akcija in atraktiven zaključek. Poda Mitja Viler, čez kazenski prostor do Cretuja, ki silovito zabije žogo pod prečko.

Zanimiv poskus Mure v 6. minuti, Maruško z desne strani v kazenskem prostoru, čez Handanovića in čez prečko.

Maribor v soparnem večeru išče pot do povišanja vodstva, Rudi Požeg Vancaš v 15. minuti do udarca z leve strani, a je na pravem mestu Obradović.

Gostje v 16. minuti pridejo do zaključka, poda Šušnjara, brez obotavljanja cilja Bobičanec, a nenatančno. Tudi minuto za tem znova Bobičanec, tokrat v okvir vrat, brez težav za Handanovića.

Sledi selitev igre pred murskosoboška vrata, poda Bajde, z glavo poskuša Pihler, ob njem blokira in preusmeril žogo v kot Maruško.

GOOOOL! Tokrat Bajde! Še en izjemen gol Maribora za povišanje vodstva. V 25. minuti izjemen projektil Bajdeta z razdalje, silovito, natančno ob vratnici.

Priložnost za tri proti nič v 35. minuti. Bajde s predložkom, Pihler s pravočasnim vtekanjem, a žoga čez prečko.

V 39. minuti po protinapadu Šušnjara z neposrednim udarcem proti vratom z leve strani, Handanović zanesljivo. Tik pred koncem prvega polčasa znova dvoboj Šušnjara - Handanović, a je slednji uspešnejši, žogo odbija v kot.

Cretu v 45. minuti poskuša z levo nogo z roba kazenskega prostora, a Obradović odbija čez prečko v kot.

Konec prvega polčasa.

Pred tekmo svečanost ob robu igrišča. Martin Milec je novi član vijol'čnega Kluba 200. V imenu Nogometnega kluba Maribor čestitka s strani direktorja Bojana Bana.

Začetek drugega polčasa, Maribor nadaljuje z nespremenjeno enajsterico.

V 50. minuti Handanović z izjemnim posredovanjem. Po podaji Karničnika spreten poskus Horvata, a nocojšnji kapetan uspešnejši, odbil je v kot.

V naslednjem napadu, v 51. minuti, sledi projektil Bobičanca, žoga čez prečko.

Sledi nekaj zaporednih napadov Mure, po kotu do udarca z glavo Karamarko, Bajde je z glavo preusmeril v kot.

Gol gostov. Po kotu in vmesnem odbijanju žoga do Maruška, ki je natančno poslal žogo ob desni vratnici. Mura je zmanjšala zaostanek.

Odziv s klopi Maribora s štirimi menjavami: v igro Mešanović, Dervišević, Felipe Santos in Kolmanič, z igrišča Zahović, Cretu, Bajde in Viler.

V 69. minuti enajstmetrovka za Muro. Dvoboj Vrhovec - Pucko, gostujoči branilec pade v kazenskem prostoru in sodnik pokaže na belo točko. Izenačenje. Maroša s silovitim, natančnim udarcem pod prečko.

V 75. minuti še zadnja menjava pri vijoličastih, Tavares namesto Požeg Vancaša. Sledi ekspresna priložnost za 3:2, a žoga leti v okvir vrat.

Na drugi strani sledi protinapad, Bobičanec do dvoboja z vratarjem, Handanović pa z odličnim posredovanjem.

Znova milimetri preprečili zadetek. Projektil Derviševića po spretni akciji, silovito, čez Obradovića, toda od prečke se je žoga odbila pred golovo črto.

V 88. minuti rumeni karton Peričića, prepoved nastopa na naslednji tekmi.

GOOOOOOL! V sodnikovem podaljšku Tavares rešuje Maribor!