Včeraj je v Športni dvorani Hoče potekal 13. krog tretjeligaškega derbija med odbojkarskima ekipama Hoče II in Maribor II.

Dvoboj je trajal kar 2 uri in 16 minut, na koncu so tudi z nekaj sreče v petem nizu slavili gostje, varovanci Petra Možiča in domov odnesli 2 točki.

Hoče II : Maribor II 2:3 (20:25, 25:19, 23:25, 25:22, 14:16)

Kot zanimivost je večer v Dvorani Tabor Maribor potekal še prvoligaški derbi med istima ekipama, katerega so prav tako dobili igralci Maribora z istim končnim rezultatom.

Uvodni set je pripadel gostom z 25 proti 20. V drugem setu so Mariborčani nekoliko popustili, Hočani so strnili svoje vrste in izid v setih izenačili na 1 proti 1 (2. set 25:19 za Hoče).

Tretji je ponovno postregel po izenačeni igri, na koncu pa 25:23 za Maribor. Domačini se niso predali in zmagali v 4. setu 25 proti 22 in tako izenačili na 2:2.

Tudi v odločilnem 5. setu so gledalci v Večnamenski dvorani Hoče spremljali izenačeno igro. Domačini so imeli zaključno žogo za zmago (14:13), vendar so Mariborčani na krilih včeraj zelo razpoloženega Jureta Jovanoviča izid izenačili na 14 proti 14.

Žiga Strdin je nato izvedel odličen servis, domačini so žogo poslali v “out” in tukaj je bilo vodstvo 15 proti 14. Piko na i sta z blokom postavila Matjaž Mladič in Jure Jovanovič in Marborčani so se lahko veselili zmage 16 proti 14, 3 proti 2 v setih.