Zaključil se je še drugi tek slalomske sobote na 55. Zlati lisici.

Zjutraj je izvrsten rezultat zabeležila 23-letna Američanka Mikaela Shiffrin, v finale pa sta se od štirih uvrstili dve Slovenki Meta Hrovat, ki je 17., in Ana Bucik s 24. časom. Zaostanek Hrovatove je znašal 3,38 sekunde, Bucikova pa je za vodilno zaostala 4,37 sekunde.

Zmagovalka neustavljiva Shiffrinova

Proga je kljub trudu organizatorjev v toplih razmerah razpadala, kar pa ni bila ovira za najboljšo smučarko zadnjih dveh sezon, Mikaelo Shiffrin. To je njena še četrta zaporedna slalomska zmaga na Zlati lisici.

23-letnica ima že kar 38 slalomskih zmag v svetovnem pokalu; več jih je imel le Šved Ingemar Stenmark, a je najvišjo stopničko osvojil štiridesetkrat v celotni karieri.

Druga je bila Švedinja Anna Swenn Larsson (0,77), tretja Švicarka Wendy Holdener (+1,15).

Najboljša slovenska lisička letos je Meta Hrovat. Po osmem dosežku veleslaloma je Gorenjka lisičkin urok strla tudi na slalomu in prvič na domači lisici osvojila slalomske točke z 11. mestom (+2,76), kar je njen najboljši slalomski dosežek na tekmah svetovnega pokala.

Točke je osvojila tudi druga slovenska finalistka Ana Bucik, ki je bila 24. (+3,84).