Slovenski odbojkarji v Mariboru s 3:0 odpravili še Madžarsko.

Mladi slovenski odbojkarji so navdušili tudi drugi dan kvalifikacij za evropsko prvenstvo.

Slovenski fantje so po zmagi nad Ciprom pred domačimi gledalci v mariborski Lukni brez izgubljenega niza premagali še Madžare. V prvem nizu so izbranci Zorana Kedačiča tekmecem prepustili petnajst točk, v drugem so se gostje nekoliko bolje upirali in zbrali 20 točk, v zadnjem setu pa so bili Slovenci spet prepričljivi in se veselili zmage s 25:14.

Nov uspeh so zabeležila tudi dekleta, ki so v drugem krogu kvalifikacij v slovaškem Puchovu povsem nadigrala Izraelke. Slovenske odbojkarice so prvi niz dobile s 25:10, v drugem so bile varovanke Žive Cof uspešnejše s 25:11, v tretjem setu pa so mlade Slovenke nasprotnicam prepustile vsega dve točki.