Maribor in Celje. Štajerski derbi. Iz Domžal so se vijoličasti odpravili kot polfinalisti pokalnega tekmovanja na naslednje prvenstveno gostovanje v Celju.

Olimpija vijoličastim diha v ovratnik in zaostaja le dve točki, Celjani pa so v dobri seriji, samozavestni. Maribor namerava to samozavest zatreti. Motiv je velik. Vijoličasti so še vedno v prednosti na lestvici in to prednost želijo ohraniti.

Poškodovanih je manj kot pred nekaterimi prejšnjimi tekmami, a v vijoličastem taboru ne gre povsem brez težav. Tokrat največ v napadu. Jasmin Mešanović bo manjkal zaradi štirih rumenih kartonov, Jan Mlakar ni ves čas treniral z moštvom in je moral še na dodaten pregled. Dino Hotić in Martin Milec sta kaznovana. Na seznamu poškodovanih je še Luka Uskoković, Martin Kramarič pa je po okrevanju ostal izven kadra.

CELJE: Rozman, Brecl, Travner, Stojinović, Andrejašič, Pišek, Benedičič, Lotrič, Novak, Požeg Vancaš, Ibišević. Klop: Jurhar, Vizinger, Cvek, D. Štraus, Zaletel, R. Štraus, Vidmajer. Trener: Dušan Kosić.

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Vrhovec, Pihler, Bajde, Tavares, Zahović. Klop: Pirić, Doumbia, Rajčević, Dervišević, Vršič, Felipe Santos, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Tavares (7), 0:2 Zahović (15), 0:3 Bajde (26), 0:4 Ivković (49), 0:5 Tavares (59)

Rumeni karton: Benedičič (17), Andrejašič (28), Cretu (70)

CELJE - MARIBOR 0:5 (0:3)

Začetek tekme. Že v 7. minuti izjemen zaključek Marcosa Tavaresa, ki z glavo zatrese mrežo Celjanov in popelje Maribor v vodstvo. Asistent za ekspresno vodstvo Aleks Pihler.

Ob koncu 15. minute Maribor vodi že z dve proti nič! Strelec tokrat Luka Zahovič.

Zaradi nerodnega prekrška Celjanov - prekršek Benedičiča nad Pihlerjem - v kazenskem prostoru sodnik v 17. minuti pokaže na belo točko. Enajstmetrovko izvaja Zahovič, a žogo brcne dokaj sramežljivo in zadane vratarja domačih.

26. minuta in znova gol za Maribor! Po kotu gneča v kazenskem prostoru, žogo z glavo nacilja Gregor Bajde in zatrese mrežo domačih! Njegov prvi zadetek v sezoni.

V 35. minuti dobro izvajanje avta s strani domačih, Celjani zagrozijo, a Jasmin Handanović odlično obrani mrežo vijoličastih. Kmalu vratar gostov znova na preizkušnji. V 38. minuti poskuša še Lotrič, a ima Handanović tokrat manj dela. Maribor je doslej zabeležil 15 strelov proti vratom nasprotnikov, Celje le dva.

Začetek drugega polčasa. Maribor nadaljuje z nespremenjeno enajsterico, pri gostiteljih namesto Ibiševića v igro Cvek.

Le nekaj minut po začetku drugega polčasa, v 49. minuti, vodstvo Maribora poviša Ivković. V mreži Celja že četrti zadetek.

Tavares zatrese mrežo še drugič na tekmi in pošlje v mrežo domačih še peti zadetek! Pihler poda na desno stran do Klinarja, po njegovi podaji pred gol Stojinoviću ni uspelo izbijanje, žoga do Tavaresa in natančen zaključek. Kapetan Maribora brez milosti v 59. minuti in že 143-ič v Prvi ligi Telekom Slovenije.

V 69. minuti prva menjava v vijoličastem moštvu, Bajde z igrišča ob aplavzu iz vijol'čnih sektorjev, v igro Felipe Santos. V 72. minuti menjava št. 2, Amir Dervišević v igro namesto Pihlerja. V 87. minuti pa še tretja menjava pri vijoličastih - iz igre Alexandru Cretu, na zelenico pa Dare Vršič.

90. minuta. Sodnik določi dve minuti podaljška. Dan za pozabo za domače knežjega mesta, Maribor se vrača s tremi točkami.