Pred nogometaši Maribora je najbolj pomembna sezona letošnje sezone. Tekma, ki bo odločila ali se bo v Ljudskem vrtu igrala Evropa vse do zime.

Vijoličasti ob 20.15 igrajo povratno tekmo 4. kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige proti bolgarskemu Ludogorcu. Prva tekma se je končala z 0:0, tako da Mariborčani nujno potrebujejo zmago ali remi z 0:0, ki bi tekmo popeljal v podaljške ter morebitne enajstmetrovke.

Maribor se bo moral na današnji tekmi znajti brez Dina Hotića, ki je na prvi tekmi prejel rdeč karton. Namesto njega od prve minute v ogenj Darko Milanič pošilja Jasmina Mešanovića. To bo zadnja tekma za Sašo Ivkovića, ki se za 1,5 milijona evrov po tej tekmi seli v Združene arabske emirate v klub Baniyas.

Maribor: Pirić; Viler, Peričić, Ivković, Milec; Vrhovec, Cretu; Požeg Vancaš, Kronaveter, Mešanović; Zahović.

Ludogorec: Iliev; Nedyalkov, Moti, Forster, Cicinho; Badji, Abel, Wanderson, Marcelinho, Jorginho; Keseru.

Maribor - Ludogorec 2:2*
Tavares 65', Požeg Vancaš 72'; Marcelinho 17', Keseru 26'/11m.

Evrogol in enajstmetrovka pokopala upe

Maribor je prvi pritisk na bolgarsko obrambo ustvaril že v 3. minuti, ko je bil nad Zahovićem storjen prekršek na robu kazenskega prostora. Rok Kronaveter na žalost ni dobro izvedel prostega strela in žoga se je od živega zidu odbila v avt. Vijoličasti so z lepo kombinacijo prišli do priložnosti v 10. minuti, a niso uspeli zaključiti napada s strelom.

Odlično vzdušje v Ljudskem vrtu je prekinil evrogol Marcelinha v 17. minuti. Po slabo izvedenem kotu Mariborčanov so Bolgari izvedli protinapad, brazilski virtuoz pri Ludogorecu pa je z zavitim strelom v daljši kot ekipo iz Razgrada povedel v vodstvo in na prag Evropske lige.

Manj kot deset minut po prvem zadetku so vijoličasti doživeli nov šok. Cicinho je preigraval, vmes končal tudi na kolenih, se pobral in pretkano iz igre vrgel kar dva branilca Maribora, pri tem pa prejel udarec in padel na tla. Sodnik je pokazal enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Keseru. Pirić je bil blizu, žoga mu je spolzela pod rokami.

Tavares znižal, Rudi izenačil

Pred začetkom drugega polčasa je Milanič opravil menjavo. Martina Milca je na desnem bočnem položaju zamenjal Denis Klinar. V zaspanem drugem polčasu, kjer Ludogorec ni igral več tako agresivno, si tudi vijoličasti niso uspeli pripraviti resnejših priložnosti. V 61. minuti je nerazpoloženega Kronavetra zamenjal Marcos Tavares.

Kapetan je kmalu po vstopu storil to, kar najbolje počne. Znašel se je sam pred bolgarskim vratarjem in ga rutinirano premagal za znižanje vodstva Ludogoreca. Ljudski vrt se je prebudil, upanje vijoličastih za preobrat še tli.

Maribor je po znižanju še bolj pritisnil, nogometaši so dobili krila. Vse to se je obrestovalo in v 72. minuti je Ljudski vrt eksplodiral. Rudi Požeg Vancaš je zadel neposredno s prostega strela, potem ko je poslal predložek. Vijoličasti za izjemen povratek potrebujejo še zgolj gol!