Nogometaši Maribora so serijo treh domačih tekem odprli z zanesljivo zmago. Že v prvem polčasu so trikrat zatresli mrežo Brava, do tega kroga najtrdnejšo obrambo lige je dvakrat ukanil Žan Vipotnik, v polno pa je meril tudi Jan Repas.

Nogometaši Maribora bodo jesenski del Prve lige Telemach zaključili s tremi preizkušnjami v Ljudskem vrtu. Za konec druge četrtine prvenstva v štajerski prestolnici gostuje Bravo.

Zasedba iz Šiške v mestu ob Dravi lovi tri točke zaostanka za vijoličastimi, ki pa se želijo v končnici jesenskega dela sezone približati ekipam pod vrhom lestvice. Koprčani imajo na četrtem mestu štiri točke naskoka.

Aktualni državni prvaki v zaključno fazo jesenskega dela prvenstva vstopajo z dobro popotnico, saj so pred novembrskim reprezentančnim premorom s 5:1 premagali Muro, zatem pa so štirikrat zatresli še mrežo Tabora.

Bravo se v letošnji sezoni ponaša s precej trdnejšo obrambo, Šiškarji so na 17 tekmah prejeli vsega 14 golov, kar je najmanj v celotni ligi, res pa je, da imajo Mariborčani po strelski rapsodiji na zadnjih dveh tekmah najuspešnejši napad prvenstva.

»Potrebovali bomo veliko mirnosti v igri. Morali bomo igrati proti njihovemu trdnemu bloku in uspešni obrambni strukturi. Obrambno so morda celo najboljša ekipa v ligi, zato bomo morali imeti še dodatno potrpežljivost pri grajenju napadov. Se pa zavedamo, da nas čaka zelo zahtevna tekma in tako jo tudi obravnavamo v komunikaciji pred igralci,« pred tekmo opozarja Damir Krznar.

Hrvat na klopi državnih prvakov v zadnjih tednih razpolaga s široko zasedbo nogometašev, po izpuščenem gostovanju v Sežani pa je za nove nogometne izzive nared tudi Josip Iličić, ki na novinarski tekmi ni skrival, da se želi od jeseni posloviti s tremi zmagami.

Močan adut Maribora pri lovu na nove točke bo Marko Tolić, ki je po nizu skromnih predstav zaigral kot prerojen in je bil tudi v Sežani osrednji junak zmage. Posojeni vezist Dinama je trikrat zatresel mrežo Tabora in za nameček podal še za gol Ivana Brnića.

Je Hrvat odlično formo ohranil tudi med reprezentančnim premorom?

MARIBOR - BRAVO 3:0*

Strelec: Vipotnik (5', 37'), Repas (15').
Maribor: Jug, Božič, Repas, Antolin, Brnić, Watson, Milec, Šoštarič Karič, Guerrico, Tolić, Vipotnik. Trener: Damir Krznar.
Bravo: Lubej Fink, Kavčič, Španring, Križan, Jakšić, Trdin, Kurtović, Kramarič, Svetlin, Nsana, Flakus Bosilj. Trener: Dejan Grabić.

POTEK TEKME

1' Pričetek dvoboja v Ljudskem vrtu!

3' PRILOŽNOST! Bravo je po kotu Martina Kramariča prišel do prvega udarca, z glavo je poskušal Mark Španring, Ažbe Jug pa je bil na pravem mestu.

5' GOL! Maribor je povedel s prvo resnejšo akcijo! Po podaji Ivana Brnića je Marko Božić z desne strani kazenskega prostora žogo poslal pred gol Brava, v mrežo pa jo je potisnil Žan Vipotnik.

10' Po hitri akciji Maribora je z vrha kazenskega prostora sprožil Marko Tolić, vendar nastreljal ljubljanski blok.

12' PRILOŽNOST! Marko Tolić je podajal z desne stran igrišča, Žan Vipotnik pa je žogo z glavo poslal mimo desne vratnice Gala Lubeja Finka.

14' PRILOŽNOST! Marko Božić je na desni strani kazenskega prostora našel Žana Vipotnika, ki je znova sprožil, a je Mark Španring strel preusmeril preko vrat.

15' GOL! Mreža Brava se trese še drugič! Žan Vipotnik je predložek Marka Tolića prepustil Ivanu Brnića. Obramba Brava je odbila njegov udarec, a zgolj do Jana Repasa, ki je z udarcem z leve strani igrišča povišal domačo prednost.

19' Bravo je zapretil preko Martina Kramariča, njegov poskus z razdalje pa je končal v naročju Ažbeta Juga.

22' PRILOŽNOST! Maribor je znova odgovoril preko Žana Vipotnika, ki je do četrtega udarca na tekmi prišel po povratni podaji Martina Milca. Diagonalni udarec je poletel mimo desne vratnice.

24' Ljubljančani so vnovič poskusili od daleč, vendar Ažbe Jug tudi tokrat ni imel težav. Proti golu je streljal Almin Kurtović.

29' VRATNICA! Mariborčane je zdaj reševal okvir gola, po podaji Davida Flakusa Bosilja je sprožil Tamar Svetlin, žoga pa je po stiku Maxa Watsona zadela desno vratnica gola Ažbeta Juga.

33' PREPOVEDANI POLOŽAJ! Štiri minute po vratnici so Ljubljančani zatresli še mrežo Maribora, vendar gol Almina Kurtovića ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

37' GOL! Mariborčani so v obdobju, ko je Bravo pritiskal proti domačim vratom, udarili še tretjič, drugič danes se veseli Žan Vipotnik. Napadalec vijoličastih je po odlični globinski podaji Aljaža Antolina izigral Gala Lubeja Finka in zatresel ljubljansko mrežo.

38' RUMENI KARTON! Porumenel je Gašper Trdin.

43' PREČNIK! Znova, še drugič na tekmi, se trese okvir mariborskega gola. David Flakus Bosilj je neubranljivo sprožil z 22 metrov.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa!

51' RUMENI KARTON! Po prekršku nad Markom Tolićem je porumenel Nemanja Jakšić.

58' Simon Nsana je zapretil z diagonalnim udarcem, meril je preko vrat Maribora.

63' PRILOŽNOST! Jan Repas je udaril z desne polovice kazenskega prostora, Gal Lubej Fink je poskus mariborskega vezista odbil v polje.

65' MENJAVA! Rok Kronaveter je na zelenici zamenjal Marka Božića.

67' PRILOŽNOST! Gašper Trdin ni izkoristil predložka Nemanje Jakšića, neoviran je z glavo grdo zgrešil domača vrata.

71' MENJAVA! Druga menjava v domačem moštvu, Ivana Brnića je zamenjal Roko Baturina.

74' MENJAVE! Dejan Grabić je posegel po kar štirih menjavah, v igro je poslal Luko Štora, Lorena Maružina, Ivana Šaranića in Bena Selana. Zelenico so zapustili David Flakus Bosilj, Simon Nsana, Tamar Svetlin in Matija Kavčič.

80' MENJAVE! Trojna menjava tudi pri Mariboru. Josip Iličić, Gregor Sikošek in Altin Kryeziu so zamenjali Marka Tolića, Ignacia Guerrica in Aljaža Antolina.

84' Ažbe Jug je odbil nevaren predložek Lorena Maružina.

88' MENJAVA! Žan Trontelj je zamenjal Nemanjo Jakšića.

90' Gal Lubej Fink je zaustavil strel Roka Baturine, ki je po preigravanju streljal z vrha kazenskega prostora.

91' PREPOVEDANI POLOŽAJ! Ljubljančanom so razveljavili še drugi zadetek. Žan Trontelj je podal z desne strani igrišča, Luka Štor pred golom ni zadel žoge, a je bil pred tem v prepovedanem položaju, zato zadetek Martina Kramariča, ki je žogo zatem pospravil za hrbet Ažbeta Juga, ni obveljal.