Pred vijoličastimi je še 90 minut igre, ob tem pa se nogometaši zavedajo, da nimajo razloga za prehitro zadovoljstvo.

Rok Kronaveter je pred tekmo povedal: »Vedeli smo, da moramo narediti serijo zmag, če hočemo biti na vrhu. To nam je uspelo in lahko gremo z optimizmom na podlagi storjenega z zadnjem obdobju še v zadnjo tekmo. Pogled na lestvico je lep in potrudili se bomo, da takšen tudi ostane. Upam in verjamem, da bomo šli na zimski premor najmanj s petimi točkami prednosti.«

Dodal je še, da je bila tekma z Muro »res pravi derbi. Obe ekipi sta prikazali dobro igro, mi smo bili tisti, ki smo imeli več priložnosti. Morali bi zadeti že v prvem polčasu. Zavedali smo se, da smo jih zapravili preveč in prišli iz garderobe še z več energije. Žal smo dobili gol hitro po vodstvu z 2 : 0, a smo vzdržali do konca. Mura je igrala dobro, toda naša zmaga je bila zaslužena.«

Nogometno leto 2020 nogometaši zaključujejo v domači trdnjavi, z jasno izraženim ciljem, so zapisali na spletni strani Nogometnega kluba Maribor:

»Zavedamo se, da delo še ni končano. Še je dovolj energije, ob tem pa imamo širok kader, kar so potrdile tudi prejšnje tekme. Verjamem, da bomo oddelali, kot je treba in da bodo točke ostale doma. V tem boju za vrh moramo biti osredotočeni le na naše naloge, zdaj je opazno, da smo ujeli ritem in se seznanili s trenerjevimi zahtevami,« je povedal Kronaveter.

V 22. minuti je David Flakus Bosilj Aluminiju priigral prvi gol.

V 23. minuti pa je Jan Repas izenači rezultat.