Najboljša Slovenca na olimpijski kombinaciji sta bila Štefan Hadalin in Mariborčan Klemen Kosi. Čater odstopil, Kline s ponesrečenim smukom.

Novi olimpijski prvak je postal Marcel Hirscher, ki je s tem osvojil svojo prvo zlato kolajno na olimpijskih igrah. Srebro in bron sta osvojila Francoza. Najbližje Hirscherju je bil Alexis Pinturault, ki je zaostal 23 stotink sekunde, tretji pa je bil Victor Muffat-Jeandet, ki je za zmagovalcem zaostal za 1,02 sekunde.

Najboljši Slovenec je bil Štefan Hadalin z osmim mestom, Mariborčan Klemen Kosi pa je za olimpijskim prvakom zaostal za 2,85 sekunde in osvojil deseto mesto. Martin Čater je odstopil v slalomu, drugi Mariborčan Boštjan Kline pa se je po slabem smuku odločil, da v slalomu niti ne bo startal.