Sofia Goggia je bila razred zase na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v St. Antonu. Ilka Štuhec je tretji smuk po vrsti končala v najhitrejši deseterici.

Dan pred tekmo, na drugem treningu smuka je bila Ilka Štuhec zelo hitra, saj je postavila peti čas.

Vožnjo s treninga je ponovila dan kasneje na tekmi in s prepričljivo vožnjo prišla do svojega najboljšega dosežka na smukih v St. Antonu.

Mariborčanka je bila znova zelo hitra v zgornjem delu (+,0,03; +0,12; +0,42; +0,71) ob prihodu v cilj pa se je z zaostankom 1,16 sekunde na petem mestu izenačila s Švicarko Corinne Suter.

V nedeljo bo St. Anton prizorišče drugega ženskega superveleslaloma sezone. Uvodni superveleslalom je osvojila Čehinja Ledecka, s katero si Štuhčeva deli visoko peto mesto v smukaškem seštevku. Obe imata po prvih treh smukih sezone od osmih 126 točk, še piše STA.