Premor pred nadaljevanjem sezone ni minil brez tekmovalnosti. Tokrat test nekoliko drugače, z revialnim dvobojem pred polnimi tribunami na Reki, ob vrnitvi domačega moštva na stadion Kantrida po več kot treh letih.

Maribor je dočakal izjemno evropsko nogometno preizkušnjo proti Reki na sloviti Kantridi. Predlanski hrvaški nogometni prvak Reka se je namreč samo za prijateljsko tekmo z Mariborom vrnila nazaj na legendarni stadion Kantrida. Vstopnice so šle za med, na polnih tribunah pa so nogometno poslastico spremljali tudi številni Mariborčani.

Na posebni pripravljalni tekmi Maribora so manjkali udeleženci reprezentančnih akcij Zahović, Dervišević, Mlakar, Pirić, Mulahusejnović, Handanović je na premoru, zaradi poškodb niso šli na pot Milec, Šuler in Kramarič. Tavares je po navedbah kluba z moštvom, a ni igral.

HNK RIJEKA: Prskalo, Raspopović, Punčec, Capan, Escoval, Grahovac, Puljić, Pavelić, Kvržić, Čolak, Gorgon. Klop: Sluga, Čanađija, Heber, Župarić, Acosty, Bušnja, Pavičić, Smolčić. Trener: Matjaž Kek.

NK MARIBOR: Cotman, Pihler, Ivković, Uskoković, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Vršič, Felipe Santos, Mešanović. Klop: Irgolič, Rajčević, Doumbia, Koblar, Bajde, Ahmedi, Štor. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 1:0 Puljić (12, 11m), 2:0 Gorgon, 3:0 Čolak, 4:0 Heber

RIJEKA - MARIBOR 4:0

Začetek dvoboja ob 20. uri. S kapetanskim trakom je ekipo popeljal na igrišče Mitja Viler, debitantski nastop bo imel Felipe Santos.

Enajstmetrovka za Reko že v 11. minuti. Ivković je ob poskusu izbijanja žoge v kazenskem prostoru zadel Raspopovića. Sodnik je pokazal na belo točko. Zanesljivo žogo v gol pošlje Puljić.

Zadetek za Maribor v 21. minuti. Mrežo zatrese Vrhovec, a sodnik vidi prepovedan položaj. Po predložku Vršiča iz prostega strela je prvi poskus Vrhovca z glavo ustavil vratar Prskalo, odbitek je Vrhovec še enkrat z glavo spravil čez golovo črto, toda oglasil se je sodnik. Gol je razveljavljen.

V 30. minuti Reka vodi s dve proti nič. Gorgon je pokazal, da je zelo učinkovit nogometaš. Suvereno je zatresel mrežo Maribora in povišal prednost Reke na 2:0.

Ob koncu 40. minute Reka znova zatrese mrežo Maribora! Za tri proti nič zadane Čolak! Žoga je sicer najprej zadela Uskokovića in spremenila smer, nato se je od vratnice odbila čez golovo črto.

Konec prvega polčasa na Kantridi.

Maribor je v drugi polčas vstopil z dvema menjavama - Vršiča je zamenjal Bajde, Felipe Santosa pa Ahmedi.

V 54. minuti mrežo znova zatresejo domači, strelec Heber. Ob povratni podaji na rob kazenskega prostora je zadel dve minuti po vstopu v igro.

V 58. minuti naslednja menjava v Mariboru, Rajčević vstopi namesto Ivkovića.

V 74. minuti namesto Uskokovića vstopi še Doumbia. Nekaj minut za tem znova priložnost za Rijeko, s kombinacijo v kazenskem prostoru - podal je Raspopović, ciljal Čolak, a žoga je poletela čez prečko.

Dve minuti podaljška. Še zadnja priložnost za Maribor in konec tekme.