Danes na sporedu tekma 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu med Mariborom in Koprom.

Po vrnitvi ekipe iz Kopra v prvo ligo bo to njihovo prvo gostovanje v Ljudskem vrtu po 30.11.2016. Mariborski nogometaši bodo iskali še tretjo zaporedno zmago, čeprav ne z vsemi predvidenimi igralci. Za nastop namreč niso nared Milec, Matko in Martinović.

Bo pa danes prvič v začetni enajsterici 18-letni Žiga Obreht.

V ŽIVO:

PRVI POLČAS:

3' prvi poskus proti koprskim vratom, ob udarcu Kronavetra je žoga v kazenskem prostoru zadela v roko Dodleka, toda sodnik Šmajc se ni oglasil,

9' do udarca Klinar, z 20m ne dovolj natančno,

14' rumeni karton Obreht, s prekrškom je ustavil prodor Mulahusejnovića,

4' ciljal je Vrhovec z 20m, žoga čez prečko,

25' namesto prekrška nad Klinarjem protinapad gostov in najresnejša priložnost doslej: po podaji Pejića Vršič pred Jugom, po uspešnem posredovanju našega vratarja žoga nazaj do Vršiča, toda po odbitku brez konkretejšega zaključka, Jug je ukrotil žogo,

28' predložek Klinarja, do udarca z glavo Požeg Vancaš, ne dovolj natančno,

33' po hitri akciji Kolmanič z leve strani v kazenski prostor, Mešanović brez obotavljanja, toda mimo vrat,

34' enajstmetrovka za Koper... Mitrović s prekrškom ustavil Mulahusejnovića, sodnik Šmajc pokazal na belo točko,

0:1 v 35'. Strelec z 11m Dare Vršič,

39' po predložku Pejića do udarca z glavo Palčič, žoga proti desni vratnici, posredovanje Juga, ki je odbil v kot,

43' znova na preizkušnji Jug, še enkrat uspešno, ustavil je poskus iz bližine, z glavo je ciljal Žužek,

1:1 v 45', izenačenje pred odmorom. Strelec Rok Kronaveter. Pihler je popeljal protinapad, po njegovi podaji na desno stran do Rudija je Rudi vrnil v sredino, Kronaveter pa zadel mimo vratarja Vargića.

DRUGI POLČAS:

V 2. polčas z nespremenjeno enajsterico,

50' poskus Vrhovca z 20m, čez prečko,

52' naslednji v okvir vrat Peričić, z glavo po predložku Kolmaniča, na pravem mestu vratar Vargić,

55' Kronaveter zdaj z dobro odmerjenim udarcem iz prostega strela s 25m, žoga v desni zgornji kot, Vargić z nekaj težavami uspel odbiti,

66' Mešanović po protinapadu do zaključka z 20m, čez prečko,

72' Požeg Vancaš s projektilom z razdalje, gostujoči vratar z uspešnim posredovanjem,

73' znova Vargić, tokrat ob spretnem poskusu Mešanovića z glavo, odbil je v kot,

80' prva menjava pri vijoličastih, Tavares namesto Obrehta,

82' do udarca Vrhovec, ciljal je z 18m, na pravem mestu Vargić,

88' po protinapadu obetavna situacija za goste, do udarca v kazenskem prostoru Žužek, žoga mimo desne vratnice,

90' menjava št. 2: Mlakar namesto Vrhovca,

90+2' žoga znova v koprski mreži, strelec znova Kronaveter, toda gol ni priznan ... Po dolgi podaji Kolmaniča in izbijanju Rajčevića žoga do Kronavetra, ki je v dvoboju z Jozinovićem prišel do udarca in poslal žogo v mrežo, vendar je sodnik Šmajc dosodil prekršek med bojem za žogo,