Slika je simbolična (foto: Jure Banfi).
Saši Gajserju je po šok terapiji v Mariboru iz Sežane uspelo prinesti vse tri točke.

Maribor tudi v tretjem poskusu ni našel recepta za prvo zmago v nadaljevanju prvenstva. Še več, Mauro Camoranesi se je po treh zaporednih remijih - možje v vijoličastem so jesen zaključili s točko v dvoboju s Kidričani - podpisal pod poraz. In plačal visok davek. Včeraj, pozno zvečer, so iz Ljudskega vrta sporočili, da se Argentinec poslavlja od Maribora.

Maribor je pod vodstvom Argentinca odigral 21 tekem, dobil pa je enajst spopadov. Bivši reprezentant Italije v povprečju osvoji 1,86 točke na tekmo.

V boj, da obrnejo rezultatsko krivuljo, se Maribor podaja brez kaznovanega Aleksa Pihlerja. Zaradi poškodb manjkajo Blaž Vrhovec, Amir Dervišević, Denis Klinar in Kenan Pirić, Martin Milec še nima pravice nastopa, Nemanja Mitrović ostaja v procesu okrevanja.

CB24 TABOR SEŽANA: Koprivec, Nemanič, Briški, Ristić, Salkić, Mihaljević, Krivičić, Makoumbou, Tolić, Djalo Balde, Stančič. Klop: Rener, Hlad, Aliaj, Grobry, Sever, Stare, Fahd, Stanković, Pogba. Pomočnik trenerja: Nace Kosmač.

NK MARIBOR: Jug, Felipe Santos, Martinović, Peričić, Kolmanič, Cretu, Repas, Kotnik, Bajde, Kronaveter, Tavares. Klop: Handanović, Uskoković, Koblar, Obreht, Guerrico, Požeg Vancaš, Mlakar, Matko. Trener: Saša Gajser.

Tabor Sežana - Maribor 0:4 (0:1)*

Strelec: 0:1 Bajde (18), 0:2 Mlakar (59), 0:3 Mlakar (62), 0:4 Repas (75)

Rumeni karton: Tavares (2), Mihaljević (35), Repas (38), Djalo Balde (42), Nemanič (62)

PRVI POLČAS

Začetek tekme ob 13.30.

2' Takoj razburjenje ob stranski črti. Najprej je Goran Ristić s prekrškom zbil na tla Gregorja Bajdeta, v nadaljevanju akcije pa prekršek Marcosa Tavaresa, ki je prejel rumeni karton.

4' Sidnei Djalo Balde s prvim poskusom z razdalje, mimo desne vratnice.

5' Prvi v priložnosti Tavares, po dolgi podaji je bil v domačem kazenskem prostoru v dvoboju s Klemnom Nemaničem, ki je blokiral njegov poskus in odbil v kot.

10' Po prodoru in vztrajnosti Bajdeta do novega poskusa Tavares, z uspešnim posredovanjem na pravem mestu vratar Koprivec.

18' GOOOL! Po aktivnem začetku ustrezna nagrada v obliki vodilnega zadetka. Jan Repas je z roba kazenskega prostora podal na desno stran, Bajde se odločil za udarec in žogo ob vratnici usmeril v mrežo.

30' Dominik Mihaljević iz prostega strela s 30 metrov, čez prečko.

35' Brutalen prekršek Mihaljevića nad Alexandru Cretujem, buren odziv vseh na igrišču, toda sodnik je posegel le po rumenem kartonu ...

38' Rumeni karton zdaj za Repasa, zaradi prekrška nad Dinom Stančičem.

45' priložnost za gostitelje, po podaji Toma Alena Tolića do zaključka Stančič, na pravem mestu Ažbe Jug.

Konec prvega polčasa.

DRUGI POLČAS

Začetek drugega polčasa.

46' V 2. polčas z eno spremembo v moštvu: Aljoša Matko namesto Andreja Kotnika.

50' Odločno tudi po vrnitvi iz slačilnice, ob predložku Bajdeta poskus Roka Kronavetra z glavo, iz težkega položaja ne dovolj natančno.

51' Po protinapadu do zaključka gostitelji, Tolić čez prečko.

57' Po kotu najvišji v skoku Nemanič, žoga čez prečko.

58' Še dve menjavi na strani Maribor: V igro Jan Mlakar in Rudi Požeg Vancaš, z igrišča Tavares ter Bajde.

59' GOOL! Po odzivu s klopi takoj še odziv na igrišču. Mlakar z izjemnim samostojnim prodorom s sredine igrišča do gola, zadel je z natančnim udarcem po tleh v levi zgornji kot.

62' GOOL! Po dolgi podaji Cretuja je Mlakar spretno prišel do položaja za udarec, potem pa atraktivno poslal žogo čez vratarja Jana Koprivca ob levi vratnici.

71' Po dveh zaporednih kotih so Sežančani zatresli mrežo Maribora, toda iz prepovedanega položaja, zadetek Nemaniča je bil razveljavljen.

75' GOOOL številka štiri in znova evrogol! Po akciji Mlakarja in Kronavetra žoga do Repasa, ki je z 20 metrov z izjemno natančnostjo nameril v levi zgornji kot.

80' Menjava številka štiri: Ilija Martinović z igrišča zaradi poškodbe, v končnici v obrambno vrsto Luka Uskoković.

84' Mlakar znova v hitrem prodoru, tokrat Koprivec s pravočasnim posredovanjem.