Slovenski nogometni prvoligaši so danes začeli 29. sezono državnega prvenstva.

V prvi ligi Telekom Slovenije 2019/20 bo znova deset klubov, med katerimi bo naslov prvaka branil Maribor, ki je skupaj z Olimpijo in tudi Domžalami znova glavni favorit za končno slavje. Novinca sta ljubljanski Bravo in sežanski tabor.

Otvoritev domačega ligaškega tekmovanja, to je prvi korak na poti do ubranitve naslova, in predstavitev novih dresov pred navijači smo si lahko ogledali, Mariborčani so začeli lov na že kar 16. naslov prvaka.

»Ponavadi je težje braniti doseženo, toda nič lažjega ni osvojiti oz. napadati. Vemo, kakšen je naš cilj in gremo k uresničitvi od prve tekme,« je o tekmi Darko Milanić.

»Zadovoljstvo po zmagi in ob odločni, odgovorni igri je razumljivo. Za uvod smo delovali zelo spodbudno, predvsem v drugem polčasu, ko je bilo več prostora in je prišla do izraza naša kombinatorika, zabili smo res lep drugi gol. Skozi tekme pa lahko pričakujemo še boljše predstave, ko se bodo fantje še bolj ujeli, navadili en na drugega,« je še dodal.

»Pričakujem, da bodo nadaljevali, kar delajo. Spremljali smo jih med pripravami, to ni moštvo, ki se bo prišlo branit v Ljudski vrt. Želijo igrati, če jim dovoliš, so lahko zelo nevarni. Toda namen je jasen: mi moramo prevzeti pobudo, prevladati na igrišču in zmagati,« pa je o današnjem nasprotniku povedal trener vijoličaste četice.

Potek tekme:

5' Kronaveter je poslal žogo mimo vratarja Čadeža, žoga pristane v mreži, a zadetek ni priznan.

10' Kramarič je s podajo z desne strani poskušal zadeti v sredino, Kronaveter je prepustil žogo, Požeg Vancaš pa je ob vtekanju ni uspel dovolj natančno zadeti.

16' Gostje so zadeli v okvir vrat.

19' Poskus zadetka Mariborčanov ni bil uspešen.

22' Tijanić Triglavu priigral prvi gol.

28' Maribor ponovno poskušal zadeti gol, a neuspešno - podal je Milec, z glavo odbil Kotnik nato pa vratar Čadež z nekaj težavami le odbil žogo.

30' Prišlo je do spretne kombinacije iz prostega strela, Kronaveter po tleh na rob kazenskega prostora, Požeg Vancaš je med gnečo iskal žogi pot do mreže, a jo je na koncu le odbil Mertelj.

43' Gostje so po protinapadu prišli do priložnosti, z glavo je ciljal Tijanić, od tal žoga čez prečko.

46' Dvojna menjava za 2. polčas: iz igre Požeg Vancaš in Kramarič, za preobrat Mešanović in Hotić.

51' Milec je napadel z desne na levo in do zaključka, kasneje je prišlo do silovitega, uspešega posredovanja vratarja Čadeža.

53' Gostujoči vratar znova na pravem mestu, tokrat ob poskusu Mešanovića z glavo.

54' Prišlo je do dvojnega poskusa, najprej je bil Kotnikov blokiran, v nadaljevanju pa Hotić.

58' Naslednji je do zaključka podal Mešanović, po podaji Kronavetra z glavo, a mu ni uspel zadeti žoge.

62' Majcnov poskus izsiljevanja enajstmetrovke so sodniki kaznovali z rumenim kartonom.

68' Priđlo je do podaje Hotića, skok Ivkovića, ki ga je izza hrbta Arh Česen odrinil v vratarja Čadeža, toda do enajstmetrovke ni prišlo. V nadaljevanju akcije je prišlo do udarca Peričić, žoga je poletela proti mreži, a je zadela na tleh ležečega Ivkovića.

75' Znova je prišlo do dvoboja med Mešanovićem in Čadežem, po udarcu z glavo iz bližine obramba gostujočega vratarja.

75' Prišlo je do še zadnje menjave: Mulahusejnović namesto Ogrinca.

86' Triglav vodi za dva gola, gol je zadel Kryeziu.

89' Tik ped koncem uradnega dela tekme so Mariborčani dali prvi gol.

Konec tekme: Maribor - Triglav Kranj 1:2