Vijoličasti so v 4. krogu PLTS prišli do nove zmage in ostajajo edina ekipa, ki je po štirih krogih osvojila maksimalno število točk. Maribor že ob polčasu vodil z dvema zadetkoma razlike.

Srečanje v Dravogradu so varovanci Darka Milaniča odlično odprli, saj so že po dveh minutah srečanja vodili z 1 : 0. V vlogi asistenta je bil Dino Hotić, eksekutor pa je bil Martin Kramarić, ki je žogo porinil v mrežo. V 17. minuti srečanja lepa akcija Luke Zahovića in Jasmina Mešanovića, slednji pa iz obetavne situacije ni uspel zadeti. Domačini so do prve polpriložnosti prišli v 30. minuti, ko je po nevarni podaji dobro reagiral Jasmin Handanović, ki je minut kasneje dobro odreagiral po nevarnem strelu Primca. Maribor je v 35. minuti povišal svoje vodstvo, Hotić je podal iz kota, pred vrati pa je bil Aleks Pihler najvišji in žogo z glavo zabil v mrežo ter postavil izid prvega polčasa.

V nadaljevanje so ponovno dobro krenili vijoličasti, po podaji Zahovića je Hotić zatresel vratnico. Kar Hotiću ni uspelo nekaj minut prej, mu je uspelo v 56. minuti. Po dveh asistencah je do zadetka prišel tudi sam, potem ko je žogo iz roba kazenskega prostora poslal v desni zgornji kot domačih vrat. Domači so do svojega trenutka prišli v 63. minuti, ko je prednost Maribora na 3 : 1 znižal Kidrič, ki je bil z glavo najvišji v gostujočem kazenskem prostoru. V 80. minuti novo povišanje vodstva, tokrat je udaril kapetan Marcos Tavares, ki je nekaj minut pred tem vstopil v igro. Neuničljivi Brazilec tako še naprej neumorno zabija mreže nasprotnikovih vratarjev. Končni izid tekme je padel v podaljšku srečanja, potem, ko si je Delgado zabil avtogol in Ankaran je srečanje končal s petardo v svoji mreži.

Ankaran Hrvatini - NK Maribor 1 : 5 (0 : 2)

Kidrič 63.; Kramarić 2., Pihler 35., Hotić 56., Tavares 80., Delgado (ag.) 91.

Ankaran Hrvatini: Paal, Primc, Dautović (61' Mate), Pahor, Gliha, Klapan, Dodlek (74' Angov), Kidrič, Humar (70' Matoševič), Badžim, Delgado.

NK Maribor: Handanović, Palčič, Billong, Šuler, Viler, Hotić, Pihler, Kabha, Kramarič (68' Bohar), Zahović, Mešanović (76' Tavares). Klop: Obradović, Rajčević, Hodžić, Vrhovec, Ahmedi, Bohar, Tavares. Trener: Darko Milanič.