V zadnjem slovenskem nogometnem derbiju v sezoni sta se v Celju pomerila Maribor in Olimpija. Olimpija - Maribor *2:1 (1:0).

V finalu pokalnega tekmovanja so se pomerili Mariborčani, ki so iskali dvojno krono po osvojenem naslovu državnih prvakov, in Ljubljančani, ki so branili lanski naslov, saj jim je pokal pomenil edino lovoriko v sezoni.

V medsebojnih dvobojih so se v tej sezoni za uspešnejše sicer izkazali Ljubljančani, ki so izgubili prvo poletno tekmo doma z 0:3. jeseni pa v Mariboru zmagali z 2:1. Spomladi se je dvoboj v Stožicah zaključil z 0:0, na zadnjem derbiju pa je v Ljudskem vrtu slavila s 3:0, s čimer je prestavila mariborsko slavje ob naslovu prvaka.

Zaradi bolezni je manjkal Handanović, zaradi poškodbe pa Bajde.

OLIMPIJA: Vidmar, Andrejašič, Bagnack, Maksimenko, Štiglec, Putinčanin, Tomić, Savić, Cekici, Suljić, Kadrić. Klop: Orbanić, Gasser, Jurčević, Valenčič, Kidrič, Lukanovič, Kregar. Trener: Safet Hadžić.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Cretu, Ivković, Viler, Dervišević, Vrhovec, Pihler, Hotić, Mešanović, Zahović. Klop: Irgolič, Rajčević, Klinar, Kramarič, Mlakar, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 1:0 Savić (17), 2:0 Savić (75), 2:1 Tavares (90+1).

Rumeni karton: Hotić (27), Bagnack (32), Vrhovec (58), Kidrič (90+7).

Potek tekme

2' Po predložku Vilerja je prišel do udarca z glavo Mešanović, a je žogo ujel ljubljanski vratar.

9' Tudi naslednji udarec z 18 metrov nameril proti ljubljanskim vratom Hotić z 18 metrov, a je ta končal mimo vratnice.

17' GOL. Vodstvo Olimpije. Za gol je poskrbel strelec Savič ki je po Tomićevi podaji bil hitrejši od naših branilcev. Ob vstopu v kazenski prostor je prišel do udarca in žogo odposlal v desni kot.

27' Rumeni karton za Hotića, in sicer zaradi prekrška nad Savićem ob levi stranski črti.

36' Viler z ostro podajo pred gol, a jo je Bagnack odbil v kot

45' Še 2 minuti sodniškega podaljška.

Konec prvega polčasa.

46' Mariborčani nadaljujejo z nespremenjeno enajsterico.

58' Rumeni karton za Vrhovca zaradi ugovarjanja ob sodniški odločitvi.

67' Tavares vstopi namesto Derviševića.

75' Savič je ponovno poskrbel za povišanje vodstva, ko je z natančnim udarcem žogo z roba kazenskega prostora odbil v levi spodnji kot.

76' Vrhovca zamenja Mlakar.

90' Sodniški podaljšek zaradi številnih prekinitev 8 minut.

90+1' NEVERJETNO! GOL! Tavares! Viler je med akcijo z leve strani podal v sredino, od tam pa je Mešanović podal do kapetana, ki je kljub gneči našel gol.

90+3' Blokiran poskus Suljića.

90+4' Pri Kidričevem poskusu uspešno posredoval Pirić.

Olimpija - Maribor *2:1 (1:0).