Ob neobičajno pozni uri sta se danes merila največja nogometna rivala na tekmi, ki bi lahko odločala tudi o letošnjem prvaku Prve lige Telekom Slovenije.

V 30. krogu Prve Lige Telekom Slovenije sta si v Stožicah nasproti stala Olimpija, ki zaseda vrh prvenstvene lestvice in Maribor, ki je pred tekmo zaostajal za eno točko. Na dosedanjih obračunih med starima rivaloma so Mariborčani dosegli boljši izkupiček, saj je bil dvakrat izid neodločen, enkrat pa so Mariborčani v Ljubljani slavili s 4:2.

Vijoličasti igrajo sicer pod vodstvom trenerja Sergeja Jakiroviča v odlični formi, pred tem so na zadnjih štirih tekmah zabeležili prav toliko zmag. Tudi nov Olimpijin trener Dino Skender je v prejšnjem krogu debitiral z zmago in tako prekinil niz dveh zaporednih porazov ekipe iz Ljubljane.

V mariborskih vrstah niso mogli računati na pomembnega igralca v obrambi, saj zaradi zloma nosu ni igral Nemanja Mitrović, ravno tako sta zaradi poškodb bila odsotna prvi strelec ekipe Kronaveter in Klinar, pri Olimpiji pa zaradi kartonov ni bilo Mackyja Bagnacka.

Tekmo je bila na sporedu ob 20.45, kar je najpoznejši termin v zgodovini večnih derbijev,  pred praznimi tribunami v Ljubljani, sodniško trojko pa so sestavljali Matej Jug, Matej Žunič in Robert Vukan.

45'. Konec prvega polčasa. Ob precej raztrgani in trdi igri, z malo priložnostmi, sta si bila tekmeca bolj ali manj enakovredna. Maribor je imel nekoliko večje priložnosti, med drugim je Pihler z odličnim strelom od daleč zatresel vratnico. Prvi polčas je popestril tudi ognjemet nad Stožicami.

58'. Olimpija vodi. Po globinski podaji Savića in hitrem protinapadu je zadel prvi strelec lige Ante Vukušić. Handanović je sicer bil na žogi, a je žoga vseeno končala za njegovim hrbtom. Maribor je pred tem imel priložnost, a je Zahović zapravil žogo v kazenskem prostoru Ljubljančanov.

61'. Odlična priložnost po izjemni podaji Zahovića, toda Olimpijin vratar je pravočasno stekel iz vrat in ubranil poskus Bajdeta.

80'. Maribor ima igralca več. Mariu Jurčeviču je Jug pokazal drugi rumeni karton, saj je s hrbta pokosil Tavaresa.

90'. KONEC TEKME. Olimpija je z minimalno zmago premagala Maribor in tako utrdila prvo mesto na lestvici PLTS. Igra se je v drugem polčasu povsem razživela, Maribor je imel sicer nekoliko več priložnosti, ampak je Vidmar ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Tekmo je zaznamovalo tudi veliko prekrškov, Jug pa ni varčeval s kartoni, saj jih je podelil tudi obema klopema. Do konca prvenstva je še šest krogov, v Ljudski vrt prihaja v nedeljo Mura.