Napet spopad na Ljudskem vrtu - pomerila sta se Maribor in Tabor Sežana.

Na tokratni tekmi se je ekipa ponovno spreminja. Vrnila sta se Alexandru Cretu in po uspešnem okrevanju tudi Luka Zahović.

To pa ne pomeni, da bo na tekmi polna zasedba: »Manjkala bosta Andrej Kotnik in Martin Milec. Pri Kotniku je sprva kazalo na daljši premor, toda pregled je pokazal, da mora mirovati le nekaj dni. Milec je bil še v petek na terapevtski mizi in ni treniral, tako da zaradi poškodbe ne bo igral« je o tekmi povedal trener vijolične četice, Darko Milanić.

Dodaja še: »Dobivamo preveč golov, premalo jih zabijamo, torej nalog ne opravljamo dobro. Razmišljamo o določenih spremembah in jih bomo tudi naredili. Treba je storiti vse, kar lahko, da bi nam uspelo. Pomembna bo tudi priprava izven igrišča. Treba se je zbrati, to bo 10. tekma v kratkem času. Gre za velik napor, saj ta serija zahteva veliko fizične in tudi čustvene moči, vendar to je naša naloga in treba jo je opraviti dobro.«

»Razumljivo je bil prvi dan po porazu najhujši, toda ni časa žalovati v tem ritmu. Zdaj je že pred nami nova zgodba. Razmišljamo pozitivno, popraviti moramo prvenstveni izkupiček. Potrebujemo zmago, zagnanost, navdih. Tekmeci imajo tisti dodaten zagon novinca v ligi, a moramo prevladati na igrišču. Ne smemo se skrivati za napakami in opravičili, ampak narediti, kar se mora narediti,« je še povedal.

Saša Ivković pa je razkril, kako so na tekmo pripravljeni igralci: »Nikdar ni prijetno, ko izgubiš. Toda staknili smo glave skupaj, se pogovorili. Iz dvoboja proti Rosenborgu moramo izvleči najbolj koristna spoznanja, da se kaj podobnega ne bo več ponovilo. Obrnili smo se k naslednji tekmi z željo, da zmagamo. V prvenstvu jih zdaj potrebujemo v seriji. Tekma bo zelo pomembna in bo zahtevala najvišjo stopnjo zbranosti. Kot novinci v ligi so tekmeci zelo dobro začeli sezono, mi pa zdaj po vsem, kar se je dogajalo, nimamo izbire. Moramo zmagati.«

Potek tekme:

5' Kronaveter poskusil, a zgrešil nasprotnikov gol.

12' Nevarna akcija gostov: najprej je Ivković blokiral poskus Miloševa, po odbitku je bil na vrsti Sever, ki je zadel Sikimića, do udarca nato Bongongui, ki je žogo je usmeril čez prečko.

15' Pirić obranil gol.

16' Pirić odbil v kot in spet ni prišlo do zadetka.

19' Hotić in Rener poskušala zadeti, uspešnejši je bil Rener.

25' Žoga je zadela mrežo, toda gol je bil razveljavljen zaradi 'ofsajda' ... Kramarič je podal z desne čez kazenski prostor na levo, Kronaveter je poslal žogo pod prečko, iz nedovoljenega položaja. Ostaja 0:0 ...

31' Pirić je žogo odbil v kot.

34' Hotić je vijoličnim priigral prvi gol! Maribor : Tabor Sežana 1:0

38' Kronaveter puskusil, a mu je zadetek preprečil Rener.

42' Sikimić izenačili rezultat. Maribor : Tabor Sežana 1:1

45' Gostje igrajo z igralcem manj, izključen je Babić. Dobil je drugi rumeni karton, saj je najprej igral z roko, nato pa izbijal žogo. Po razpravi je v gneči Cretu dobil udarec z roko v obraz, kar ni prineslo dodatnih ukrepov.

49' Kronaveter in Hotić sta poskušala zadeti gol, a strelec ni bil dovolj natančen.

54' Požeg Vancaš Mariboru priigral drugi gol! Maribor : Tabor Sežana 2:1

59' Mariborčanom razveljavili tretji gol.

64' Prišlo je do obetavne akcije Hotića, a brez želenega zaključka.

65' Prišlo je do zamenjave: po poškodbi se je vrnil Luka Zahović, z igrišča pa je odšel Ogrinec.

72' Tabor Sežana izenačili rezultat! Maribor : Tabor Sežana 2:2

75' Dvojna menjava: v igro sta prišla Tavares in Mešanović, z igrišča pa odšla Mulahusejnović in Kramarič.

83' Luka Zahović Mariboru priigral že tretji gol! Maribor : Tabor Sežana 3:2

90' Kronaveter je Mariboru priigral že četrti gol! Maribor : Tabor Sežana 4:2