Danes je bil na 9. krog v Prvi ligi Telekom Slovenije. V derbiju kroga sta se pomerila Mura in Maribor, domačini so bili boljši z 2 : 0.

V Murski Soboti smo danes spremljali prekmursko-štajerski derbi med Muro in Mariborom. Črno-beli so z zmago z 2 : 0 skočili nazaj na prvo mesto.

10'. Maribor je v prvih desetih minutah boljši nasprotnik. Vijoličasti so imeli priložnosti preko Blaža Vrhovca in Roka Kronavetra, prvi je meril mimo vrat, drugemu so domači branilci strel blokirali.

20'. Vijoličasti so še naprej boljši nasprotnik, v prvih dvajsetih minutah je posest žoge 74 : 26 v korist Maribora.

22'. GOL! Mariborčani so igrali, črno-beli pa so zadeli. Z glavo je za Muro zabil Nino Kouter.

35'. Po zadetku so domači boljši nasprotnik, Žižek je zadel tudi vratnico in bi lahko povišal vodstvo Mure. Prav tako se je Jug moral potruditi ob strelu Horvata.

45+1'. Konec prvega polčasa. Vrhovec je imel še eno priložnost za Maribor, a je meril preko vrat. Na drugi strani je Kozar ogrel dlani Juga.

55'. Tudi v drugem polčasu na začetku terenska premoč na strani Maribora, a brez pravih priložnosti.

65'. Igra v zadnjih minutah poteka predvsem na polovici Mure, vijoličasti so imeli kar nekaj kotov, a brez pravega učinka. Dlani Obradovića je v eni izmed akcij dobro ogrel Milec.

77'. Rezultat na Fazaneriji še naprej nespremenjen, domači so v zadnjih minutah vzpostavili ravnotežje.

88'. GOL! Mura vodi z 2 : 0. Enajstmetrovko je dobro izvedel Luka Bobičanec, Amir Dervišević je prejel rdeči karton.

90+3'. Konec srečanja