Za nogometaši Maribora je nenavadna druga pripravljalna preizkušnja v Turčiji. Proti Borcu iz Banja Luke odigrali le en polčas, saj nasprotniki s tekmo niso želeli nadaljevati.

Vijoliasti so se pomerili proti vodilni ekipi druge lige Bosne in Hercegovine Borcu, s katero odkrito simpatizira in jo tudi finančno podpira predsednik Olimpije Milan Mandarič. Na tokratni tekmi so priložnost dobili nogometaši, ki na prvi tekmi proti Spartaku niso igrali veliko minut.

Maribor je v prvem polčasu povsem deklasiral nasprotnika. Za vodstvo je po predložku Vršiča zadel Luka Uskoković, le štiri minute za tem pa ga je podvojil Jasmin Mešanović, ki je zabil pravi evrogol z dvajsetih metrov. V 27. minuti je bilo po zadetku Marcosa Tavaresa na semaforju 3:0 za Maribor. Tik pred polčasom je kapetan vijoličastih zadel še svoj drugi gol in postavil izid 4:0.

To pa je bilo vse. Tekmeci po visokem zaostanku niso želeli nadaljevati z igro. Čeprav v skladu z dogovorom nihče iz prve enajsterice Maribora, ki je včeraj igrala s Spartakom, ni bila na igrišču, za drugi polčas pa je bila pripravljena enajsterica sestavljena še več mlajših nogometašev. S klopi Borca je sledilo pritoževanje, nato pa zaukazan odhod z igrišča.

Enajsterica, ki bi morala dobiti priložnost v drugem polčasu je tako namesto tekme opravila trening.