Slika je simbolična.
Maribor bo v 25. krogu PLTS gostoval pri zadnjeuvrščeni Gorici. Lahko varovanci Saša Gajserja danes dosežejo deseto zaporedno zmago proti Goričanom?

Maribor bo proti Gorici iskal že deseto zaporedno zmago na medsebojnih obračunih. Goričani nujno potrebujejo točke za obstanek v ligi, Maribor na drugi strani nujno potrebuje točke v lovu na naslov prvaka.

Maribor je dobil obe letošnji tekmi, prvo s 4:0 v Gorici, drugi pa s 3:1 v Mariboru, kjer je zaostajal in večino tekme tudi odigral z igralcem manj. Danes nobeden od trenerjev zaradi kartonov ne bo pogrešal nobenega od nogometašev.

11’ Goool! Maribor vodi z 1:0, odbitek je v mrežo pospravil Mlakar.

24’ Izenačenje v Gorici, po gneči v kazenskem prostoru je zadel Colley.

45’ Konec prvega polčasa.

65’ V drugem polčasu igra poteka med obema kazenskima prostoroma, malo je pravih priložnosti.

90+3’ Konec tekme v Gorici. Maribor je imel priložnost za zmago preko Matka, ki je zadel okvir gola, Gorica bi v zadnji minuti lahko slavila, a je Velikonja meril mimo vrat.