V 26. krogu prve lige Telekom vijoličasti gostujejo v Domžalah.

Ob nadaljevanju prvenstva po daljši prekinitvi zaradi koronavirusa se bodo nogometaši NK Maribor pomerili z Domžalami, ki zasedajo predzadnje mesto na lestvici.

Maribor se bo prikazal v precej spremenjeni podobi in z novim strokovnim vodstvom. Prvič bo namreč na tekmovalni tekmi moštvo vodil Sergej Jakirović, ravno tako gre za prvo uradno tekmo novega športnega direktorja Oliverja Bogatinova

16' po uvodnem privajanju na ponovno vrnitev na igrišče prvi do zaključka Kronaveter, s 14 metrov nenatančno.

27' po dveh na domači strani zdaj prvi rumeni karton našim nogometašem, ob prekršku nad Sikimićem za prekinitev domžalskega napada ga je dobil Rajčević.

36' težko se prihaja do priložnosti, domžalski poskus s predložkom Karića, Sikimić z glavo mimo vrat.

40' Klinar se je odločil za udarec z razdalje, poskus z levo nogo, silovito, a ne dovolj natančno.

Po 1. polčasu v Domžalah 0:0.

48' naj priložnost doslej: po podaji Zahovića spreten poskus Kronavetra v kazenskem prostoru, izkazal se je Mulalić in preprečil vijol'čno vodstvo.

54' po hitri akciji Pihler s podajo na desno stran kazenskega prostora do Mešanovića, ki je ciljal proti levemu spodnjemu kotu, žoga mimo vratnice.

57' prva menjava pri NK Maribor. moštvu: Cretu namesto Pihlerja.

1:0 v 62', strelec Karič Šoštarič. Po kotu, ki ga je izvajal Ibričić, najvišji v skoku domžalski branilec. Protesti gostov, da je bil storjen prekršek nad Pirićem.

63' dvojna menjava pri Mariboru: v igro Milec in Felipe Santos, iz igre Klinar in Mešanović.

70' z roba kazenskega prostora je iskal prostor za udarec Kronaveter, njegov poskus blokiran.

74' po novem pravilu možnost še za dve menjavi, v končnici Tavares in Dervišević, z igrišča Vrhovec in Kronaveter.

76' enajstmetrovka za Mmribor. Felipe Santos v prodoru, udarec proti vratom, z roko je blokiral njegov poskus Vujadinović in sodnik Jug je pokazal na belo točko.

1:1 v 78' strelec Amir Dervišević! Mirno, natančno, zanesljivo z bele točke. Naciljal je v levi spodnji kot. Gremo Maribor!

1:2 v 81' Preobrat. V polno Rudi Požeg Vancaš.

85' Dervišević je izvajal prosti strel, natančen projektil proti levemu zgornjemu kotu, žoga od obrambnega zidu ob levi vratnici v kot.

87' med živahno končnico poskus Zahovića, izkazal se je vratar Mulalić, na pravem mestu tudi ob novem udarcu Zahovića v nadaljevanju akcije.

90+1' po kotu Derviševića do udarca z glavo Cretu, žoga tik ob desni vratnici.