Po prvem in pred drugim kvalifikacijskim krogom za uvrstitev v Ligo prvakov prvo prvenstveno gostovanje v Velenju: Rudar - Maribor.

Danes so se Mariborčani pomerili z Velenjčani, starimi znanci, ki niso veliko spreminjali moštva.

»Preračunljivosti ne bo, tekma je zelo pomembna. Pripravili smo se dobro, imamo pa nekaj težav z virozami in manjšimi poškodbami. Milec je dobil udarec proti Valurju, Pirić in Ogrinec sta zaradi viroze izpustila petkov trening, tako da bo odločitev o sestavi moštva sprejeta pred tekmo. Gremo odločno v tekmo, imamo le en cilj - igrati dobro in zmagati,« so pred tekmo zapisali na uradni spletni strani kluba besede trenerja Darka Milaniča.

Manjkali so tako poškodovani Milec, Zahović, Santos in Uskoković, Pirić in Ogrinec zaradi bolezni, izven kadra Dervišević, Bajde, Žugelj.

RUDAR VELENJE: Stopajnik, Pušaver, Filipović, Kašnik, Krefl, Hrubik, Črnčič, Kobiljar, Radić, Škoflek, Tučić. Klop: Pridigar, Tomašević, Vošnjak, Kitek, Lovenjak, Pljava, Petrović. Trener: Almir Sulejmanović.

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Kronaveter, Kotnik, Mešanović. Klop: Cotman, Rajčević, Pihler, Kramarič, Požeg Vancaš, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Hotić (11), 1:1 Radić (90+4)

Rumeni karton: Vrhovec (25), Kobiljar (84)

Rdeči karton: Kronaveter (71), Handanović (90+2)

Potek tekme

11' GOOOL! Že v enajsti minuti so Mariborčani poskrbeli za vodstvo. Hotić je popeljal žogo z desne strani proti sredini, se odločil za projektil in zabil žogo v levi zgornji kot. 0:1

22' Obetavna situacija za 0:2, Kotnik po preigravanju s predložkom v sredino, Mešanović je ciljal z glavo, na pravem mestu vratar Stopajnik.

24' Viler s povratno podajo po tleh, Kronaveter takoj do udarca, zadel je velenjskega branilca

25' Dvoboj Kobiljar-Vrhovec, rumeni karton za našega vezista zaradi prekrška.

Konec prvega polčasa.

46' Maribor nadaljuje z nepremenjeno enajsterico.

55' Mešanović po spretnem sprejemu do udarca z roba kazenskega prostora, obramba Stopajnika

59' Po obetavni akciji, ki sta jo izpeljala Kotnik in Viler, pa zaradi udarca po tleh ni prinesla uspeha.

63' Udarili smo iz protinapada, Mešanović za Kronavetra, ki se je takoj odločil za udarec, ni bil natančen

71' Črnčič s podplatom na Kronavetra brez dosojenega prekrška, potem pa Asmir Sagrković prevzema glavno vlogo. Kronovetru rdeči karton.

73' Iz nove v nizu sodniških odločitev, ki jih je težko razumeti, priložnost za Rudar, Radić do soočenja z vratarjem, toda Handanović z izjemno obrambo

74' prva menjava v našem moštvu, Tavares namesto Mešanovića

76' Še ena menjava: Hotića zamenja Pihler.

87' Cretu po samostojnem prodoru do udarca silovito z 20 metrov, a je zadel zunanji del mreže.

90' Še 4 minute igre.

90+1' Radić poskusil z glavo, a se je na pravem mestu znašel Handanović.

1:1 Radić (90+4)

90 + 4' Izenačenje! Lovenjak podal z leve, pred golom pa Radić potisnil žogo v mrežo. 1:1.

Konec tekme. Rudar - Maribor 1 : 1