Otvoritev druge četrtine prvenstva Prve Lige Telemach bo derbi med Štajerci. Vijolični so, kljub temu da jih je v začetku tedna zapustil trener, premagali Celjane z 2:0.

Maribor danes v Ljudskem vrtu gosti Celjane. Kluba, ki sta na lestvici soseda - Maribor ima po devetih tekmah 13 točk, Celje pa 10 - sta se v letošnji sezoni že pomerila v 1. krogu, ko je na Stadionu Z'dežele slavil Maribor.

Toda današnja tekma Prve lige Telemach za Mariborčane ne bo enostavna: Rožman je klubu pred tremi dnevi ponudil svoj odstop. Tako vijolični danes igrajo pod vodstvom začasnega stratega Radovana Karanovića.

SPREMLJAMO V ŽIVO:

14' GOL ZA MARIBOR! Do rezultata 1:0 prišel Nino Žugelj.

20' RUMENI KARTON ZA MARIBOR za Alvirja zaradi prekrška nad Božićem.

34' ŠE EN RUMENI KARTON ZA MARIBOR, tokrat ga je prejel Blaž Vrhovec.

46' DVE MENJAVI ZA CELJANE: V igro sta vstopila Sokler in Kuzmanović, na klop pa odšla Begić in Kerin.

65' ŠE EN GOL MARIBORČANOV! Rezultat 2:0, strelec Ognjen Mudrinski.

66' RUMENI KARTON ZA VIJOLIČNE, prejel ga je Rok Kronaveter.

71' RUMENI KARTON ZA CELJANE: prejemnik Žan Medved.

72' DVE MENJAVI PRI MARIBORU. V igro Sirk in Kronaveter, na klop Alvir in Mudrinski.

73' DVE MENJAVI TUDI ZA CELJANE: V igro vstopata Benedičič in Jakobsen namesto Vrbanca in Božića.

79' MENJAVA, pri Celjanih v igro Marandici, iz igre Zec.

79' RUMENI KARTON ZA CELJE za Jakobsena.

81' RUMENI KARTON ZA MARIBOR, prejel ga je Mutavčič.

81' MENJAVA, v igri je Sturm, nadomestil je Vancaša.

84' RUMENI KARTON za Celje, prejel ga je Ester Sokler.

90' +1 V podaljšku Maribor v igro pošilja Repasa, ki je nadomestil Vrhovca.