Nogometaši Maribora so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 1:0 (0:0).

Maribor je po poročanju STA zmagal prvič po dveh krogih, Celje pa je prekinilo niz neporaženosti na zadnjih štirih tekmah.

Prvi polčas je minil brez zadetkov. Konkretnejši pa so bili Celjani, ki so bili kar nekajkrat nevarni. Nekajkrat pa so domači, ki so jih gledalci v slačilnice ob polčasu pospremili z žvižgi, tudi nekaj sreče, da so se gostom prikradle napake ob zaključnih podajah, saj je obramba domačih delovala vse prej kot zanesljivo.

Mariborčani bodo v 16. krogu v soboto gostovali pri Bravu, Celjani pa bodo gostili Triglav.

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3500, sodniki: Jug, Žunič in Kordež.
* Strelec: 1:0 Viler (49.).
* Maribor: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Dervišević, Cretu, Požeg Vancaš (od 85. Kotnik), Hotić (od 69. Mešanović), Kronaveter, Zahović (od 88. Tavares).
* Celje: Rozman, Ćalušić, Stojinović, Zaletel, Vidmajer, R. Štraus, Benedičič, Kerin (od 84. Štusej), Lotrič, Božić, Vizinger.
* Rumeni kartoni: Mitrović; R. Štraus, Lotrič.
* Rdeči karton: /.

Gre za tekmo v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije

NK Maribor: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Dervišević, Cretu, Požeg Vancaš, Hotić, Kronaveter, Zahović. Klop: Pirić, Vrhovec, Kotnik, Kramarič, Mešanović, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

NK Celje: Rozman, Čalušić, Stojinović, Zaletel, Vidmajer, R. Štraus, Benedičič, Kerin, Lotrič, Božić, Vizinger. Klop: Jurhar, Flis, Travner, R. Štraus, Koritnik, Štusej, Plantak. Trener: Dušan Kosič.

Sodniki: Matej Jug (glavni sodnik), Matej Žunič (1. pomoč), Grega Kordež (2. pomoč), Matej Vojska (4. sodnik), Rade Obrenović (5. sodnik), Asmir Sagrković (6. sodnik).

Delegat: Danilo Kacijan.

To so pred tekmo povedali v obeh nogometnih klubih

Neposredni prenos tekme NK Maribor - NK Celje je mogoče spremljati na Planet TV.