Odbojkarji Merkur Maribora so se razveselili šeste zaporedne zmage na domačem parketu. Štajerci so v Dvorani Tabor s 3:0 odpravili Salonit Anhovo.

Mlada ekipa trenerja Sebastijana Škorca nadaljuje z nizom uspešnih rezultatov v domači Dvorani Tabor.

V desetem krogu državnega prvenstva so štajersko prestolnico praznih rok zapuščali odbojkarji Salonita. Petkratni državni prvaki so sredi ene najskromnejših sezon v zadnjih letih, saj s sedmimi točkami zasedajo predzadnje mesto osemčlanske lige.

Primorci v mestu ob Dravi niso imeli pravih možnosti, Mariborčani so točke vknjižili po treh nizih, v nobenem pa gostom niso dopustili več kot 16 točk.

Salonitu je največ preglavic povzročal Rok Bračko, ki je zbral 15 točk, eno več kot kapetan Žiga Donik. Pri gostih velja izpostaviti debi Mohameda Ikhbayrija, starejšega brata Ahmeda Ikhbayrija, ki je dve leti navduševal v dresu Maribora.

MERKUR MARIBOR - SALONIT ANHOVO 3:0 (25:14, 25:16, 25:15)
Merkur Maribor:
Vodušek, Pernuš 2, Adžović, McConnell 6, Bračko 15, Kržič 7, Donik 14, Leva 1, Fink 4, Najdič, Iršič, Peruničić, Kumer, Jevšnik. Trener: Sebastijan Škorc.
Salonit Anhovo: Kodrič 5, Stojanovič, Hesselholt 3, Karnel, Godnič 1, Jeklin 1, Kavčič, Maretič 2, Kovačič, Ikhbayri 6, Vrtovec, Maksimović, Šarić, Okroglič. Trener: Rade Dačović.

S suvereno predstavo do zmage

Primorci so v uvodnem nizu stik z gostitelji držali do izid 9:8, po katerem pa so si privoščili tri lastne napake. Rade Dačović se je za pvi odmor odločil pri izidu 11:8, za drugega pa pri 14:9, po asu Roka Bračka, a to ni spremenilo poteka dvoboja.

Mariborčanom je po 16:11 in z začetnim udarcem Gregorja Pernuše uspel delni izid 5:0 za povsem mirno končnico. Ekipa Sebastijana Škorca je po napadu Bračka izkoristila že prvo zaključno žogo, niz je bil končan po neuspešnem napadu Ikhbayrija.

Domači so drugi niz odprli s 5:2, po gostujočem polminutnem odmoru pa je Janez Janž Kržič z asom povišal na 8:3. Kanalci so se z delnim izidom 1:3 približali na 14:11, a so Štajerci po napadu Liana Svita Maretiča in odmoru Škorca odgovorili s štirimi zaporednimi točkami za vodstvo z 18:11. To je znova pomenilo miren zaključek niza, ki ga je z drugo zaključno žogo dokončal Bračko.

Podobnemu scenariju smo bili priča tudi v tretjem nizu, čeprav sta Matic Vrtovec in Mohamed Ikhbayri Salonit popeljala v vodstvo z 0:2. Sledil je domači odgovor za vodstvo z 9:3, Mariborčani pa so nato le še višali razliko.

Dačović je pri 16:7 posegel po novem odmoru, a to ni ustavilo Štajercev, po asu Bračka je bilo 18:8. Kljub nekaj slabšim akcijam Maribora se je tudi tretji niz končal z visoko zmago, tri točke na računu pa so bile dokončno potrjene po napadu Connorja McConnella

V pokalu s Črnučami, konec tedna še s Kamničani

»Želeli smo si te zmage, tudi samozavest raste s tekme v tekmo. Mislim, da smo zasluženo zmagali in gremo proti končnici prvenstva precej bolj samozavestni,« je po gladki zmagi dejal mladi Rok Bračko.

Državni prvaki iz sezone 2020/21 so se s peto ligaško zmago utrdili na četrtem mestu državnega prvenstva, saj je Triglav, ki zdaj zaostaja pet točk, izgubil s Fužinarjem. Tretja Panvita Pomgrad ima štiri točke naskoka.

Tudi pred Mariborčani je zdaj teden dvojnih obveznosti, že v sredo bodo odigrali prvo od dveh tekem pokalnega četrtfinala, tekmec Štajercev pa bo mlada ekipa Črnuč. Srečanje bo ob 19:30 odigrano v Dvorani Tabor.

Nasprotnik v 11. krogu državnega prvenstva bo precej močnejši, saj bo v soboto v mestu ob Dravi gostoval drugouvrščeni Calcit Volley.