Obeta se nam povratna tekma polfinala pokala Slovenije, kjer se bodo v Fazaneriji pomerili Vijol'čni in Črno-beli.

Z ligaškega smo preklopili na pokalno tekmovanje, kjer se bosta na soboškem stadionu pomerili NK Maribor in Mura. Današnji pokalni štajersko-prekmurski derbi bo tako določil letošnjega finalista. Obeta se vroča kulisa pred številnimi gledalci, saj so v soboškem prvoligašu poskrbeli celo za dodatno montažno tribuni, ki sprejme 600 gledalcev. Po 'prvem polčasu' polfinala imajo Mariborčani gol prednosti, saj je za 1:0 v Ljudskem vrtu zadel Dino Hotić.

»Spočili smo se, pripravljeni smo maksimalno in gremo na polno, a težko bo tam igrati. Kot dobro vemo, smo zadnjo tekmo izgubili, a mislim, da smo nekaj pozitivnega pobrali iz tiste tekme,« se z grenkim priokusom mariborski vezist Amir Dervišević spominja jesenskega obračuna, ko so Mariborčani Fazanerijo po visokem porazu (4:1) zapustili sklonjenih glav.

Ta teden bosta na vrsti kar dva derbija Mure in Maribora; v nedeljo pa se bosta kluba še zadnjič letos pomerila v državnem prvenstvu.

MURA: Obradović, Kous, Maruško, Boškovič, Šturm, Kozar, Lorbek, Kouter, Šušnjara, Bobičanec, Maroša. Klop: Šafarić, Pucko, Karničnik, Šporn, Horvat, Čerimagić, Sirk. Trener: Ante Šimundža.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec, Cretu, Vršič, Mešanović, Tavares. Klop: Handanović, Klinar, Pihler, Bajde, Hotić, Mlakar, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Potek tekme

3' Maruško si je zaradi prekrška nad Cretujem že takoj prislužil rumeni karton, po predložku Derviševića iz prostega strela brez konkretnejšega zaključka.

8' Prvi je do udarca z razdalje uspel Cretu, a nenatančno.

10' Cretu je s podajo v sredino iskal Tavaresa, a je s pravočasnim posredovanjem odbil Obradović.

14' Po nenatančni podaji na mariborski polovici igrišča s poskusom protinapada in prodora Šušnjara, uspešno ga je s hitrim odzivom ustavil Rajčević.

19' Mešanovićev projektil z razdalje, a se je na pravem mestu znašel Obradović.

21' Vratar Mure se je znašel pred novo preizkušnjo, tokrat Mešanović z 22, 23 metrov proti levi vratnici, a se je pravočasno izkazal Obradović.

29' Poskus gostiteljev: Bobičanec s predložkom pred gol, Ivković odbil pred Marošo v kot.

35' Rumeni karton za Vršiča: po prekršku nad Šturmom na robu domačega kazenskega prostora.

36' Znova dvoboj Ivković-Maroša in znova s pravočasnim blokiranjem našega branilca.

42' Po obetavnem prodoru Cretuja z desne strani in podaji pred gol žoga na rob kazenskega prostora, a je bil poskus Vrhovca blokiran.

44' Po podaji Vrhovca je Kous ob poskusu blokiranja odbil v kot, pred golom je čakal Cretu, nekoliko prekratek, da bi prišel do udarca, končalo se je s kotom.

Konec prvega polčasa.

46' Maribor nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico.

49' GOOOOL! 0:1 VRŠIČ! Naj trenutek tekme se je začel s podajo iz avta, daleč je vrgel Dervišević, gostitelji izbili izven kazenskega prostora, potem pa je prišel do žoge Vršič in silovito, natančno s 25 metrov zabil v levi zgornji kot.

54' Cretu v naslednjem spretnem prodoru mimo domačih branilcev, tokrat tudi do zaključka, a ne dovolj natančno.

69' Čerimagićev poskus, a nenatančen,

74' Prva menjava: namesto Mešanovića vstopi Zahović.

77' Druga menjava: Tavares-Hotić.

81' Mura skuša izenačiti: ciljal Horvat, na pravem mestu Pirić!

82' Še nevarnejši poskus po kotu, Lorbek z glavo proti desni vratnici, Pirić z izjemnim posredovanjem odbil v naslednji kot.

83' Še zadnja menjava, z igrišča avtor odločilne poteze, namesto Vršiča v končnici Mlakar.

85' Takoj po vstopu v igro Mlakar do udarca z desne strani, a je Obradović uspel odbiti.

89' Do zaključka Horvat, z 18 metrov iz obrata mimo leve vratnice.

90' Še 3 minute igre ...

90+1' Izenačenje. Aleksandar Boškovič za 1:1 v 90+1', po podaji Bobičanca je v gneči pred golom spravil žogo čez golovo črto.