Za Prvo Ligo Telekom Slovenije sta v 26. krog vstopila NK Maribor in Krško. Krško - Maribor

Sedaj že drugo zaporedno gostovanje za NK Maribor, in tokrat v Krškem. V nasprotju s sobotnim dvobojem v Kranju sedaj manjkata Šuler in Pihler, na seznamu poškodovanih pa ostajajo Mešanović, Uskoković in Cotman. Izven kadra ostajata Kramarič in Kolmanič, vrnila pa sta se Viler in Milec.

Zaradi sobotnega incidenta z Darkom Milaničem tokrat vodi moštvo Saša Gajser.

KRŠKO: Frelih, Batarelo, Cetina, Ilić, Štefulj, Kordić, Da Silva, Jandrek, Perić, Vukušić, Volaš. Klop: Gugec, Florjanc, Vojković, Majić, Zakrajšek, Sokler, Vekić. Trener: Andrej Panadić.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Dervišević, Cretu, Vrhovec, Hotić, Mlakar, Zahović. Klop: Handanović, Klinar, Vršič, Bajde, Felipe Santos, Tavares, Mulahusejnović. Pomočnik trenerja: Saša Gajser.

1' Do prvega poskusa Zahović, ki je blokiral Batarelo.

10' Volaš poskušal z 18 metrov z druge strani, a nenatančno.

12' Obetaven protinapad Zahovićaa in Hotić, ob podaji v sredino na pravem mestu vratar Frelih.

12' Znova Volašev poskus, tokrat blokiral Ivković, končalo se je s kotom.

15' GOOL! Vrhovec poskrbel za vodstvo v štirih potezah: Dervišević je mojster za prekinitve tudi z roko, z dolgo podajo iz avta v petmetrski prostor, po vmesnem izbijanju najprej iz voleja Zahović, odlična obramba Freliha, po odbitku pa natančno, po tleh Vrhovec. 1:0 za Maribor!

28' Ponovna priložnost za Krško, a je po samostojni akciji Vukušić usmeril žogo ob levi vratnici.

30' Derviševićeva podaja z desne strani, Rajčević nekoliko prekratek, da bi z glavo preusmeril žogo proti mreži.

41' Priložnost za povišanje vodstva: znova poskus Zahovića in znova se je izkazal vratar Frelih, po odbitku do udarca Ivkovića, ki pa je bil blokiran.

44' Zaradi prekrška nad Perićem za Zahovića rumeni karton.

45' Minuta sodniškega podaljška.

Konec prvega polčasa.

46' Nadaljevanje z nespremenjeno enajsterico.

56' Poskus ni tako deloval, a je skoraj poskrbel za zaplet: Vukušić poskušal z 18 metrov, a je Piriću žoga ušla in se odbila čez prečko.

60' Milec s podajo pred gol, Cetina odbil z drsečim posredovanjem in tako je žoga končala v kotu ob vratnici.

61' Pirić na preizkušnji, ko je z desne strani je ciljal Batarelo, a je mariborski vratar odbil v kot.

71' Prva menjava: namesto Mlakarja vstopi Tavares.

77' Rumeni karton za Hotića, ki je s prekrškom ustavil Kordića na sredini igrišča.

80' Vršič zamenja Hotića.

82' Priložnost za gostitelje: Štefulj podal, a se je žoga na robu kazenskega prostora odbila do Vukušića, ki je ciljal proti levi vratnici, Pirić z odličnim posredovanjem odbil v kot.

87' Bajde zamenja Zahovića.

89' Tavares z 18 metrov poskušal s silovito podajo, a je žoga končala ob desni vratnici.

90' Še 3 minute sodniškega podaljška.